Esileht » Uudis » Uudised »

Tõsise töö- ja usumehe mälestuseks

18.05.2011 | | Rubriik: Uudised

Kolga-Jaani vana pastoraadi asemel seisab nüüd mälestuskivi õpetaja Heino Viksile. Pildil vasakult esimene õpetaja Viksi tütar Lembi.  Hovard Nurme
Kolga-Jaanis avati mälestuskivi õpetaja Heino Viksile.

Õpetaja Heino Viksi mälestusjumalateenistusel Kolga-Jaani kirikus mälestasid lapsed, sugulased ja sõbrad isa Heinot ja tema vanemaid Jaani ja Luiset. Teenistuse järel suundus kogudus kirikust Villem Reimani kunagise pastoraadi asukohale, kus tütar Lembi eemaldas katte kivilt, millega kogudus jääb meenutama oma endist õpetajat 100. sünniaastapäeval.
Koguduse õpetaja Peeter Parts pidas lühikese mõtiskluse päevatekstile 2Kr 5:17 ja pühitses mälestuskivi tulevastele põlvedele mäletamiseks ja mälestamiseks. Päevakohase kõne pidas Kolga-Jaani vallavanem Kalevi Kaur, kes meenutas oma õpetajat kui erakordse pühendumusega ja samas väga inimsõbralikku inimest.
Heino teadis oma koguduseliikmeid, mitte ainult nimepidi, vaid ka lugude järgi. Kunagi ei läinud ta niisama mööda, vaid seisatus, et võtta aega lühikeseks vestluseks.
Päeva kaunistas ja tegi veelgi pidulikumaks koguduse segakoor Merike Villemsi juhatusel.
Mälestuskivi organiseerija ja püstitaja, kauaaegne koguduse juhatuse esimees Hovard Nurme kutsus talituse lõppedes rahva Villem Reimani rahvamajja kohvile. Seal näitas ta videofilmile jäädvustatud õpetaja kõnet aastast 1997, kui koguduse orel sai remonditud.
Veel meenutas Hovard Nurme õpetaja Heino Viksi kui tõsist töö- ja usumeest, ilma kelleta ei kujutaks ta ka enda arengut ette. Õpetaja jutlused olid nagu kõrgem matemaatika, mis vajasid sügavamat ettevalmistamist ja õppimist.
Kogu kenasti sujunud päeva ilmestas pilvise, ent vihmatu taevaga Suure Külvimehe ligiolu – olgu siis kirikus fotonäitusel või Villemi ja Heino jalajälgedes, mida pole raske märgata ka tänases Kolga-Jaani kihelkonnas ja kaugemalgi.
Peeter Parts

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)