Slava Ukraine

Torontos ilmus taas Eesti Kirik

17.12.2008 | | Rubriik: Määratlemata

Kanadas ilmuva eestlaste ajalehe Eesti Elu vahel on ilmunud neljaleheküljeline Eesti Kirik.
Viimastel aastatel on välismaal ilmuv sõsarväljaanne ilmutanud hääbumise märke. Kui 2006. a anti välja veel neli numbrit aastas, siis 2007. a vaid üks aasta lõpus. Nüüd on peapiiskop Andres Taul teada andnud, et edaspidi hakkab Eesti Kirik ilmuma Eesti Elu vahel. Tegevtoimetajana aitab lehe valmimisele kaasa Tiiu Pikkur Tallinnast.
2008. a esimene ja ainus Eesti Kirik trükib ära peapiiskop Tauli karjasekirja jõuludeks ning tutvustab välis- ja kodueesti kirikuvalitsuse liikmeid. Lugeja saab infot eestlaste kirikuelust Saksamaal ja Austraalias. Kõneks on võetud kahe kiriku ühinemine, selle kohta võtavad sõna praost Ingo Tiit Jaagu Rootsist, praost Jaan Tammsalu Eestist ja praost Thomas Vaga USAst.
Eesti Elu on mainekas väliseestlaste ajaleht, mille peatoimetajaks on Elle Puusaag, kes 1990. aastal lahkus Eestist koos abikaasa Jüriga, kes kutsuti Toronto baptistikoguduse õpetajaks. Elle Puusaagi Eestis elava õe Merike Uudami sõnul asus Elle kohe Kanadasse saabudes Eesti Elu toimetusse tööle ja on palju ära teinud lehe keele ja väljaande kaasajastamiseks. Leht on leitav ka Netist www.eesti.ca/
Välismaal ilmus Eesti Kirik aastail 1950–1989 Rootsis, seejärel Kanadas.

EK

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)