Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Toronto Peetri koguduse aastaring on kaante vahel

06.02.2013 | | Rubriik: Kirikuelu

Aasta lõpus aitas Eesti Kiriku toimetus välja anda Toronto Peetri koguduse 2012. aastast ülevaadet andvat täisvärvitrükis ajakirja «Elu. The Herald».

Ajakiri trükiti Kanadas, oli pikki nädalaid postiteel ja jõudis jaanuari lõpuks Tartusse. See on üks ilus näide koostööst ja tänapäeva sidetehnilistest võimalustest.
Ainuüksi Kodu- ja Välis-Eesti kiriku ühinemisest (2010) ei oleks taolist tõhusat koostööd ehk tõusnud, kui kogudust poleks teenima asunud endine Viljandi Pauluse koguduse õpetaja Mart Salumäe. Teades toimetuse võimekust kirjastustegevuses ning soovides oma kogudusele parimat trükist heas eesti keeles, pöörduski ta toimetuse poole.
Materjalid saabusid elektrooniliselt Tartusse, kus keeletoimetaja Sirli Lember need läbi luges, allakirjutanu koostas maketi ning küljendaja Salme Uustare küljendas. Pärast seda saatsime toimetatud-küljendatud materjali elektrooniliselt Torontosse, kus see ka trükiti ja koguduseliikmetele saadeti-jagati.
Õpetaja Mart Salumäe sõnul jäi nende kogudus tulemusega väga rahule.
Koguduse elust ja tegevusest rääkiv traditsiooniline ajakiri võtab kokku aastaringi. Aga seal on ka hingekosutavat lugemist, minevikumeenutusi ja informatsiooni. Juttu on koguduse aktiivsetest liikmetest, keda peapiiskop Andres Põder tunnustas  aukirja või teenetemärgiga.
Osa teksti on eestikeelne ja osa ingliskeelne, sest suur hulk koguduse inimeste pereliikmeist loeb ja mõistab inglise keelt paremini.
Sirje Semm

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)