Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Toronto Peetri kirikus sõidutab kirikulisi lift

23.01.2013 | | Rubriik: Kirikuelu

Lifti ehitust annetusega toetanud inimeste nimed jäädvustatakse annetuspuul.  Koguduse arhiivKolmekuningapäeval õnnistas piiskop Andres Taul kirikusse ehitatud lifti.

Esimesele liftisõidule kutsus koguduse juhatuse esimees proua Naani Holsmer koguduse väärikamas eas kirikulisi.
Kanadas ilmuvas eestlaste lehes Eesti Elu (12.01) kirjutab koguduse õpetaja Mart Salumäe, et hädavajaliku abivahendi tarvilikkusest hakati kõnelema juba aastaid tagasi. Reaalsed ehitustööd algasid alles eelmise aasta suve hakul.
Esialgu planeeritud kolmest kuust venis ehitus poole aastani, sest kirikuhoones tuli teha töid, mida enne ehituse alustamist polnud võimalik ette näha. «Sisuliselt tuli üle käia kogu kiriku alumine korrus, suuremaks ehitada kantseleipoolne fuajee ning ümber ehitada ligipääsud parklatest ja kõnniteelt,» selgitab Mart Salumäe.
Lisaks liftile on nüüd hoones korralik invatualettruum, kaldteid kasutades pääseb hoonesse ratastooli, rulaatori või lapsevankriga, evakuatsiooniteed on muudetud turvanõuetele vastavaks ning alumise korruse kasutamine on mugav ka neile, kellele treppidest liikumine on raske.
Plaane on tehtud kiriku alumise saali kasutamiseks, näiteks jumalateenistuse järel kohvilaua korraldamiseks, vestlusõhtuteks, kammerkontsertideks, loenguõhtuteks. «Kuna saalis on väike lava, on see sobilik ka mõne näidendi lavastamiseks. Oluliselt mugavam on kiriku alumises saalis korraldada nüüd ka peielaudu pärast kirikus toimuvaid matusetalitusi,» lisab Mart Salumäe.
Lifti ehitust toetanud koguduseliikmete nime jäädvustamiseks on kirikusse paigaldatud annetuspuu, mille lehtedele graveeritakse nende annetajate nimed, kes soovivad enda nimel või kellegi mälestuseks tehtud annetuse annetuspuul jäädvustada.
Sirje Semm

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)