Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Toomkogudus sai abiõpetaja

09.01.2013 | | Rubriik: Uudised

Kolmekuningapäeval seadis peapiiskop Andres Põder Tallinna piiskopliku toomkoguduse abiõpetaja ametisse senise Tallinna vikaarõpetaja, abipraost Arho Tuhkru, kes jumalateenistusel ka jutlustas.
Ettepaneku abiõpetaja kohale asumiseks tegi toomkoguduse õpetaja Urmas Viilma, kes ka ametisseseadmisel peapiiskoppi assisteeris. Arho Tuhkru valiti toomkoguduse nõukogu poolt ühehäälselt abiõpetaja ametisse 9. detsembri 2012 koosolekul. Abiõpetaja ametikoht oli püsinud juba mitu aastat täitmata, sest igapühapäevasel missal teenis alaliselt niigi mitu vaimulikku. Üks nendest oli mullu novembris siitilmast lahkunud emeriitpeapiiskop Kuno Pajula. Viimasel kahel aastal teenis koguduses õpetaja abilisena ka diakon Georg Glaase, kes möödunud aasta sügisel ordineeriti preestriks ning valiti hiljuti Laiuse koguduse õpetajaks.
Nõnda oli eelmise aasta advendiaja alguseks kujunenud välja olukord, kus abiõpetaja ametikoht vajas hädasti täitmist. Arho Tuhkru asus abiõpetajana tööle osalise koormusega, et jätkata samaaegselt konsistooriumi avalike suhete spetsialisti ametikohal.
Toomkoguduse poolt tervitas ja õnnitles uut abiõpetajat koguduse juhatuse esimees Indrek Treufeldt: «Mul on hea meel, et toomkogudus sai abiõpetaja, kes on juba kogudusele tuttav ning on viimastel kuudel jõudnud koguduse aktiivsesse ellu sulanduda.» Abipraost Arho Tuhkru on varem teeninud Põltsamaa ja Toronto Peetri kogudust ning viimastel aastatel olnud Tallinna praostkonna vikaarõpetaja.
Urmas Viilma

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)