Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Toomkirikus tähistati juubelit

18.03.2009 | | Rubriik: Uudised

Peapiiskop Andres Põder tänas Kuno Pajulale elutööpreemiat üle andes teda 60aastase ustava teenimise eest. Foto: Tiiu Pikkur

Tallinna Piiskoplikus Toomkirikus tähistati 11. märtsil tänujumalateenistusega emeriitpeapiiskop Kuno Pajula 85. sünnipäeva.
Sellest oli tulnud osa võtma hulgaliselt juubilari ametikaaslasi, sõpru, tuttavaid, oma kunagise hingekarjase austajaid.
Jumalateenistusel teenisid peapiiskop Andres Põder, juubilar Kuno Pajula, piiskop Einar Soone, kantsler Urmas Viilma, Tallinna praost Jaan Tammsalu, abipraost Patrik Göransson ja õpetaja Ivar-Jaak Salumäe. Muusikaga teenisid kaasa Tallinna Kaarli koguduse kammerkoor Piret Aidulo ja Mikk Üleoja juhatusel, Tallinna Toomkoguduse koor Laudate Dominum Veljo Reieri juhatusel, Tallinna Püha Vaimu koguduse kammerkoor Riho Ridbecki juhatusel ja Viimsi koguduse kammerkoor Andrus Kalveti juhatusel. Organist oli Ene Salumäe.
EELK elutööpreemiat üle andes tunnustas peapiiskop Põder juubilari 60aastast ustavat kirikuteenimist, eriti peapiiskopina Eesti riigi ja kiriku jaoks pöördelistel aastatel.
Jutluses meenutas Kuno Pajula oma esimest teenimist Virumaal koos õpetaja Voldemar Kuljusega, kes andis talle lugeda Taaveti 133. laulu: «Vaata, kui hea ja armas on see, et vennad üheskoos elavad!» Ja seesama laul oli nüüd just 11. märtsi päevasalmiks.
Kuno Pajulat õnnitleda soovijate rivi ulatus läbi kiriku, tervituskõnesid peeti ja häid soove öeldi ka konsistooriumi saalis. Soome kiriku peapiiskopi Jukka Paar­ma ja emeriitpeapiiskopi John Vikströmi õnnitlused ütles edasi peapiiskopi sekretär Heikki Jääskeläinen. Soome peapiiskopina pühitses John Vikström EELK peapiiskopiks Kuno Pajula. Ingeri kiriku ja piiskopi Aarre Kuukauppi poolt tervitas õpetaja Juhani Pörsti Peterburist.
Õnnitlejate hulgas oli siseministeeriumi usuasjade osakonna juhataja Ilmo Au, Jüri Trei Peterburi Jaani koguduse nimel, Eesti Kirikute Nõukogu president Einar Soone ja liikmeskirikute esindajad, Eesti Piibliseltsi poolt Tiit Salumäe ja Jaan Bärenson, ajalehe Eesti Kirik nimel nõukogu esimees Jüri Ehasalu ja peatoimetaja Sirje Semm, Usuteaduse Instituudi rektor Randar Tasmuth, Tallinna Toomkoguduse esindajad, paljud ametivennad ja -õed, sõbrad ja sugulased. 
Kogu vastuvõtt möödus rõõmsa elevuse tähe all, sest noorusliku juubilari tabavad kommentaarid ei lasknud õnnitlejate palgeilt naeratust kustuda.

Tiiu Pikkur

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)