Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Tooma missa kutsub inimesi palvele ka Tartus

26.10.2010 | | Rubriik: Kirikuelu, Uudised

Ka Tartus peetud kirikupäev lõppes Tooma missaga Maarja kirikus, kus teenisid koos vaimulikud, muusikud ja vabatahtlikud abilised.Mari PaenurmMöödunudsuvise kirikupäeva aegu Tartus, mil JäPe noortefestival lõppes Tooma missaga Maarja kirikus, sai selgeks, et tekkinud on vajadus ja huvi taolise teenistuse regulaarseks pidamiseks ka edaspidi.
Alates oktoobrist peetaksegi kord kuus kolmandal pühapäeval Taaralinnas tavapärasest pisut erineva ülesehitusega teenistusi. Tooma missal on palju eripalgelist muusikat, mida toetavad lauljad ja bänd, ning oluline koht on eestpalvetel. Tavaliselt on võimalik oma palved ka paberile kirjutada ja panna korvi, kust eestpalvetajad need ühiseks osaduseks võtavad ning ette loevad.
Teenistuse käigus on võimalik süüdata küünal oluliste inimeste mälestuseks ning kosutada ennast piiblisalmiga. Teenistuse käigus kõneleb keegi oma usulistest kogemustest, on võimalik paluda eestpalvet koos vaimuliku või hingehoidjaga ning soovi korral ka võidmist. Jutlus on tavapärasest lühem.
Tallinna Jaani koguduse diakon Pia Ruotsala, kes aitab käivitada tööd ka Tartus, kinnitab, et pühapäeva õhtupoolikuti peetavad Tooma missad on oma ülesehitusega kutsuvad just noortele ja lastega peredele. «Ma olen aru saanud, et võib-olla on Tooma missa sobiv ka otsijaile ja kahtlejaile, sest meie eesmärk on innustada inimesi tulema kiriku juurde ja koguduse eluga liituma.
Eks see teenistuse vorm on ka omamoodi misjonitöö, justkui värav neile, kes kristlusest veel palju ei tea. Samas rõõmustab mind alati vabatahtlike ilmikute kaasalöömine. Tooma missa kaudu leiavad nad tegevust, kinnitades seeläbi nii ennast kui teisi,» tõdeb Ruotsala.
Tooma missasid peetakse regulaarselt nüüd nii Tartu Maarja koguduses kui Tallinna Jaani kirikus.
Mari Paenurm

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)