Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Töö päeval katteta lubadusi ei jagatud

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Minister Juhan Parts andis oma sõnavõtuga osalejaile positiivse sõnumi, teatades töötuse arvude vähenemisest ning kutsudes halamise asemel ettevõtlikkusele. Mari PaenurmTeisel ülestõusmispühal peeti Tallinnas Jaani kirikus töö päeva, et edastada lootustandvat kristlikku sõnumit ja jagada kogemusi ning uusi võimalusi töötusega toimetulekuks.
Hulk inimesi eesotsas EELK diakooniatalituse juhataja Avo Üprusega oli kokku pannud tõsiseltvõetava programmi, kohale olid tulnud kolm ministrit, linnavalitsuse esindajad ning eri tegevusi ja abi pakkuvaid organisatsioone, keda toetasid koguduste vabatahtlikud.

Julgustavast sõnast ja arvudest
Jumalateenistusel teenisid assessor Ove Sander ja Avo Üprus, jutlustas peapiiskop Andres Põder. Ta rõhutas oma jutluses, et eelkõige on kiriku ülesanne Kristuse kuulutamine ning seeläbi ja seejärel ka inimestele lootuse jagamine. Peapiiskop nimetas ka, et need, kes sel olulisel päeval on välja tulnud, on ise juba päris palju ära teinud ja oma olukorda tunnistades poolele teele astunud.
Paneeldiskussioonil, mida modereeris praost Jaan Tammsalu, kõnelesid majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts, sotsiaalminister Hanno Pevkur, regionaalminister Siim Valmar Kiisler, Tallinna Sotsiaal- ja Tervishoiuameti hoolekandeosakonna juhataja Uku Torjus ning Kristiine linnaosa vanem Mihhail Korb.
Minister Parts tõi oma mõtteavalduses välja, et raskete aegade kiuste on saanud valitsus aidata hulka ettevõtteid ning seeläbi säilitanud kümneid kuni sadu tuhandeid töökohti. Parts kutsus ka inimesi üles ettevõtlikkusele ja ettevõtlusele. «Kahtlemata on kuvand ärimehest kui rikkurist, kes ostab kalleid maju ja autosid ning teeb ei tea mida, puhas vaht, mis ei vasta tõele, ning tegelikkuses on nende hulgas lihtsalt palju tublisid inimesi,» sõnas Parts.
Sotsiaalminister tõi suurima probleemina välja tööpuuduse noorte hulgas, mis on selgelt üle 20%, kuid ta nimetas ka meetmeid, mis selle vähendamiseks on ette võetud. Mõtlemapanev oli fakt, et kui veel mõni aasta tagasi kulus sotsiaaltoetustele ligi 20 miljonit krooni ministeeriumi eelarvest, siis tänavu on selleks arvestatud 350 miljonit. Regionaalminister Kiisler tõi välja kiriku ja riigi ning kohalike omavalitsuste hea koostöö.
Uku Torjus kõneles sotsiaalsetest töökohadest Tallinnas ning Mihhail Korb rääkis Kristiine linnaosas pakutavast psühholoogilisest nõustamisteenusest töötutele.

Kogemused tulid abiks
Oma infostendidega väljas  kogudusi ja organisatsioone. Veronika, kes tutvustas töötute klubi võimalusi ja registreeris sinna ka soovijaid, oli rõõmus, kui lisas, et juba homme läheb ta tööle. Noor naine oli töötuks jäädes klubiga ühinenud ning soovitab seda teha igal saatusekaaslasel. «Ei ole mõtet koju istuma jääda,» sõnas ta.
Remet, kes osales üritusel vabatahtlikuna, õpib ise Tallinna tehnikaülikoolis halduskorraldust ning tõdes, et tema tuttavate hulgas on  ka neid noori, kelle peres üks või teine on tööta. «Aga nad on lootusrikkad, eks vanemad ka aitavad ja keegi pole küll päris tänavale jäänud,» tõdes noormees.
Teiste abipakkujate kõrval osalesid töö päeval ka SA Innove, Kristiine linnaosavalitsus, Päästearmee, Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus, Perekeskus Sina ja Mina koostöös sihtasutusega Väärtustades Elu, mitmed kodutute klubide eestvedajad, aga ka Töötukassa, Usuteaduse Instituut. Ei saa märkimata jätta, et kogu päeva oli igaühele kättesaadav meie kiriku peapiiskop, kes tutvus ka pakutavate teenuste ja nende osutajatega. Huvilised said Jaani kiriku keldris kuulata kaht ettekannet päevakohasel teemal.
Kiriku lõunasaalis pakuti sooja jooki ja kringlit ning igaüks sai vajadusel hingelist abi. Oli rõõmus ülestõusmispüha, kus abivajaja võis leida tuge ning uue suuna elumuutusteks.

Mari Paenurm