Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

Toimus eesti rahvuslik palvushommikusöök

02.12.2008 | | Rubriik: Online artiklid

 

Laupäeval, 1. detsembril toimus hotellis Radisson president Arnold Rüütli osavõtul Eesti palvushommikusöök. Tänavuse palvushommikusöögi teemaks oli: „Ole eeskujuks”. Sõna võtsid sotsiaalminister Maret Maripuu, ETV „Pereelu” saatejuht Hannes Hermaküla, vaimulik ja eetik Meego Remmel ning Bundesdagi palvushommikusöökide juht Rudolf Decker Saksamaalt. Muusikat tegi saates „Laululahing” tuntuks saanud gospelkoor Living Stone.

Kõnelejad käsitlesid pereteemat suhete ja eeskujude aspektist. Meego Remmel tõi välja kurva statistika, mille kohaselt üle 50% peresuhetest on Eestis purunenud. Samuti tõi ta positiivseid näiteid tugevate perede kohta. Minister Maret Maripuu rääkis laste ja vanemate vahelise usalduse tähtsusest. Hannes Hermaküla rääkis suurperede vajadustest, toetudes intervjuudele „Pereelu” saatest.

Eesti palvushommikusöök toimus tänavu seitsmendat korda. Nagu igal aastal, tulid ka tänavu kohale mitmed Eesti poliitika-, kiriku-, ühiskonna- ja kultuuritegelased. Lisaks kõnedele vaadati lühifilmi ja kuulati gospelkoori Living Stone ning vesteldi ümber hommikusöögi laudade.

Läbi seitsme aasta on mitmed Eesti otsustajad kogunenud palvushommikusöökidele rääkimaks küsimuste üle, nagu väärtushinnangud, noorsugu ja perekond. Traditsiooniliselt on palvushommikusöögid toimunud esimesel advendinädalal.

Rahvuslike palvushommikusöökide traditsioon sai alguse ligi 35 aastat tagasi USAs. Tänaseks on see levinud Euroopasse ja mujale üle maailma. Möödunud aastal toimus Euroopa Parlamendis kümnes Euroopa palvushommikusöök. Eestis on hakatud korraldama ka piirkondlikke palvushommikusööke.

Hommikusöökidelt on mitmel pool üle mindud pikematelegi konverentsidele. Ka on tavaks saanud naaberriikide esindajate kaasamine, mis on muutnud palvushommikusöögid rahvusvahelisteks üritusteks.

Rahvusliku palvushommikusöögi korraldajaks Eestis on Eesti Evangeelne Allianss [EEA] koostöös Eesti Kirikute Nõukoguga. Need organisatsioonid hõlmavad Eestis kõiki suuremaid kiriklikke konfessioone ja kogudusi. Palvushommikusöögi korraldavat toimkonda juhivad pastor Miguel Zayas ja Euroopa Evangeelse Allianssi juhatuse liige Triin Rait.

 

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)