Slava Ukraine
Esileht » Arvamused » Arvamus »

Toimetuse postist. Odavad ostud Otepäält

10.09.2008 | | Rubriik: Arvamus

Tänu Otepää Evangeelse Vabakoguduse Palverändur töökale kollektiivile avas Otepääl hiljuti taas uksed kasutatud kaupade pood, mille kohta võib öelda, et see on vana traditsiooni jätkamine, aga uues kuues. Vana pood asus vennastekoguduse majas, mille omanik soovis tagasi saada. Seega tuli ehitada uus ja kuhu siis mujale, kui iseenda vastvalminud kiriku juurde garaažide peale.
Selle raske ehitusprotsessi tegi praktiliselt üksinda läbi koguduse endine pastor, nüüd pensionipõlve pidav Kalev Ainlo. Ta on selle töö juures olnud ihu ja hingega, iga päev, v.a pühapäeval, varavalgest hiliste õhtutundideni. Inimestel on raske mõista, kui pühendunud ja töökas see tagasihoidlik mees on. Kalev Ainlo ütleb, et ega tema siis üksi, ka tütar Evelyn Ainlo oli agaralt abiks ning lõi käed korduvalt ehitusel külge. Vahel aitasid ka koguduseliikmed, väljastpoolt tulevat abi kasutati vähe.
Et pood asub garaažide peal, on see kõrgel. Töötegijad ise naeravad, et nii ollakse Jumalale lähemal. Kauplusest saab peale riiete ja jalatsite osta veel toidunõusid, küünlaid, linikuid, vaase, mänguasju jm. Kauba varumise ja turustamise on enda õlule võtnud Evelyn Ainlo. Tal on kaks abilist – Liivia Frantz ja Maimu Unt, ilma kelleta ta selle tööga toime ei tuleks. Kaup tuleb põhiliselt Rootsi ja Saksamaa sõpruskogudustelt, aga ka mujalt.
Igatahes on nüüd otepäälastel võimalus end odavalt ja kenasti riidesse panna ja see on kõige tähtsam. Jumala õnnistust poele ja töötegijaile selles ettevõtmises.

Silvia Lasting- Länik

Üks kommentaar artiklile “Toimetuse postist. Odavad ostud Otepäält”

  1. Anonüümne ütleb:

    vabakogudused on ju tegelikult firmad, mis teevad “tasuta” kingitusi, et nende eest pärast mitmekordselt tagasi nõuda, nii nagu poodides vahel firmad justkui uudistooteid tasuda maitsta pakuvad. Eesti keeleski on ilmunud Robert B. Cialdini raamat “Mõjustamise psühholoogia”, kui see läbi lugeda, siis saab ilusa pildi sellest, miks vabakogudused, täpsemalt nende nomeklatuurid, niimoodi käituvad. Usk ei ole oluline, vaid mõjuvõim ja raha, mis inimestelt selle kaudu välja pressitakse. Maha sektid!

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)