Slava Ukraine
Esileht » Arvamused » Arvamus »

Toimetuse postist. Kogesin midagi enneolematut

21.08.2008 | | Rubriik: Arvamus

Istusin nagu mingis lummuses, niivõrd võimas oli emotsioon, mille koosviibimisel sain.
Nimelt pühapäeval, 10. augustil tähistas Otepää Evangeelne Vabakogudus Palverändur 109. aastapäeva kontsert-jumalateenistusega, mis toimus hiljuti valminud, koguduse enda ehitatud kirikus. Viimane on väga avar ja valgusküllane ning hea akustikaga. Kuigi koguduse pastor Margo Meri ütles, et «maja polegi veel päriselt valmis. Aga lootus on, et Jumala ja heade inimeste abiga saab see õige pea päris valmis».
Aastapäevaürituse avapalve pidas pastor Margo Meri ise. Pärast esines väga südantliigutava kõnega EEKBKL president Meego Remmel. Tema palved ja jutlus läksid küll kindlasti igale saalisviibijale sügavale südamesse ja andsid ühtlasi kauaks ajaks mõtlemisainet. Vahepeal esines Kehra koguduse gospelansambel (kolm lauljat, süntesaator, kitarr ja trummid) armsate jumalaülistuslauludega. Siis tulid tervitused sõpruskogudustelt, kohal olid Mustvee pastor ning vennad Elvast, Tõrvast, Kehrast ja Puka kogudusest.
Tšellot mängis vahepaladeks Heiki Palm. Minu kui luterlase jaoks oli äärmiselt hämmastav näha, kuidas inimesed lauljatega kaasa laulsid, samuti see, et kirikus plaksutatakse. Aga eks see olegi see võlu, mis noori inimesi siia kirikusse toob – võimendusega ansambli saatel lauldavad ülistuslaulud ja vabamad palved.
Eesmärk on ju üks ja sama: tänu ja ülistus Jumalale ja tema pojale Jeesusele Kristusele ning palved iseenda ja kõigi teiste eest.

6 kommentaari artiklile “Toimetuse postist. Kogesin midagi enneolematut”

  1. Anonüümne ütleb:

    üks kord midagi niisuguse läbi elada on huvitav, nii nagu mehhiko seebiooperi vaatamine. Aga kui see seebikas kestab nädalast nädalasse, siis vabandage (lugege seda siis kas prantsuse keeles “vabandaaž” või inglise k. “väbändidž”).

  2. Anonüümne ütleb:

    (Toominguga või Toomingaga?) ei taha võistelda. Tema jaoks on isik oluline. Näiteks, kui keegi katoliiklane ütleks, et kaks korda kaks on neli, siis oleks see kindlasti vale, kui ütleks luterlane, siis oleks natuke õigem. Ainult siis kui ta ise oma nime saab alla kirjutada, siis oleks päris õige.

  3. Anonüümne ütleb:

    kui te peaksite sattuma hullumajja, siis ärge unustage professori käest küsida, misasi on skisofreenia.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)