Esileht » Arvamused » Arvamus »

Toimetuse postist

11.02.2004 | | Rubriik: Arvamus

Miks nii hilja?
Aastakümneid on olnud tsiviliseeritud ühiskonnas tavaks oma sõpradele saadetavate jõulutervituste ümbrikutele lisada ühiskondlike toetusfondide jõulumarke.
Eesti Piibliselts alustas selle hea tava 8 aastat tagasi, andes välja seeria jõulumarke ja levitas seda posti teel jõulutervitusena EELK koguduste liikmeskonna seas.
Olen aastaid seda ettevõtmist toetanud ja neid jõulumarke lähetanud oma välismaistele tuttavatele, kellega pean kirjavahetust.
Kahjuks kandis 2003. a Eesti Piibliseltsi jõulutervituste ümbrik selle väljastaja «Reklaam posti teel» 22. detsembri Tallinna postitemplit… Seega jäid minu 2003. a jõulutervitused ilma jõulumargita. Kahju! Miks ei võiks neid jõulumarke postitada juba advendiaja alguses?
Kalle Arumäe
Võrumaalt

Juhis eluks
Meie kui kristlased peame oma usu eest võitlema, nagu seda tegi meie usuisa Martin Luther.
Meenub minu kodu Kuusalu lähedal mere kaldal. Seal oli üks kalur, kes oma paadi aerudele oli noaga sisse lõiganud viis sõna. Ühele aerule sõnad «tee tööd» ja teisele «ja palu Jumalat». Teame, et maailmas on igal pool palju kurjust ja usuvastaseid, aga need viis sõna «Tee tööd ja palu Jumalat» on meile kõigile vajalikud, kuna elame päevast päeva ainult Jumala armust.
Johannes Part
Dortmundist

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)