Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Persoon kaasajast »

Toimekas juhatuse esimees Karli Lambot

07.11.2012 | | Rubriik: Persoon kaasajast, Uudised

Juhatuseesimeeste konverentsil Nelijärvel hääletati kolme esitatud kandidaadi seast aasta juhatuseesimeheks Karli Lambot (70, fotol).

Leesi koguduse juhatuse kauaaegse esimehe seadsid üles Ida-Harju praostkonna vaimulikud, sh Leesi Katariina koguduse hooldajaõpetaja Jaanus Jalakas.
Jaanus Jalakas on Vikerraadio «Kirikuelu» saates öelnud, et nende omavaheline koostöö Karli Lambotiga on laabunud väga hästi. «On tarvis, et Jumal on meiega – see on kõigi ettevõtmiste alus. Me ju suudame kõik Kristuses, kes meid teeb vägevaks.»
Juminda külas oma isakodus elav Karli Lambot naasis kodukülla pärast tööaastaid kaevurina Estonia kaevanduses. Pensionile läks 50aastaselt. Enne seda oli ta noore mehena olnud kõva jalgrattasportlane, kes ei jõudnud küll olümpiamängudele, kuid sai kolm NSV Liidu meistri tiitlit.
1990. aastast on ta pidanud külavanema ametit. Leesi kogudus on Karli Lamboti valinud oma etteotsa 2002. aastast. Teda tuntakse kui aktiivset kohaliku elu edendajat, vaimuliku tublit abilist ning alati rõõmsameelset, südamlikku ning toimekat koguduse hoidjat, kes on oma hooleks võtnud Leesi rannakiriku väljanägemise parandamise.
145 aasta vanune ja numbriliselt sama palju mahutav Leesi kirik on saanud uue kivikatuse, jumalakoda on seest värvitud, remonditud on orel, ostetud uus kell ja paigaldatud elektriline kellalöömise süsteem kahele kellale, korrastatud lühtrid ja kaks uut juurde tehtud.
Karli tunneb ise rõõmu sellest, et mitmed mainekad muusikakollektiivid on leidnud kiriku kui kontserdipaiga ning turistid käivad kirikus uudistamas. Tööde jaoks on raha saadud erinevaist fondidest, aga ka annetustest. Ettevõtjast poeg Karli Lambot ja tütar, AS Eesti Ajalehed juhatuse esimees Kadi Lambot on isa ettevõtmisi koguduses rahaliselt toetanud.
Kuigi igal pühapäeval on kirikupingis istujaid kümmekond, on koguduse liikmesannetajate arv tasapisi suurenenud ja 2011. aastal oli annetajaid 104.
Sirje Semm

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)