Esileht » Uudis » Uudised »

Toetus läbi toidupanga mündikampaania

26.10.2010 | | Rubriik: Uudised

Toidupanga logoga annetuskaste leiate nii kauplustest kui pankadest.Siinmail kanda kinnitanud toidupank korraldab mündikampaania, kus igaüks saab toetada esmavajaliku toidu jõudmist abivajajateni.
Eestis on umbkaudu 100 000 inimest, kel on raskusi igapäevase toidu hankimisega, ning neist viiendiku, s.o 20 000, moodustavad lapsed. Vaesusega võitlemiseks ja toidu säästva tarbimise nimel alustati juba 43 aastat tagasi Ameerika Ühendriikides toidupankade rajamist. Meil tegutsevad need nüüdseks nii Tallinnas kui Tartus. Pealinnas komplekteeritakse umbkaudu 150 kasti nädalas nii Põhja-Tallinna kui Lasnamäe elanikele, Tartus korraldab tööd MTÜ Iseseisev Elu, kes jagab toiduabi iga nädal umbes 30 perele.
Enamiku puudustkannatajatest moodustavad lasterikkad ja/või väikeste lastega pered ning üksikemad. Infot abivajajate kohta saadakse linnaosavalitsuste sotsiaalabi osakondadest. Toidupank võtab annetusena vastu tarbimiskõlblikke toiduaineid, mis toatemperatuuril säilitamist ei karda, kauplustelt, hulgiladudelt, eraisikutelt ja tootjatelt.
Hiljuti käivitunud mündikampaania kutsub eestimaalasi üles annetama oma seisma jäänud kroonimündid puudustkannatavate perede toidulaua heaks. 80% kampaania perioodil annetatud müntidest läheb toidupanga tegevuse laienemise toetamiseks ja 20% järgmiste aastate «Teeme ära!» sündmuste läbiviimise toetuseks. Infot annetuskohtadest saab internetist aadressil http://www.toidupank.ee.
Toidupanga ekspertkomisjoni esimees Erki Tamm, EEKB Koguduste Liidu peasekretär, tõdeb: «Oleme jõudnud väga väheste abivajajateni, need numbrid on hirmuäratavad ja selles mõttes on alanud mündikampaania nagu taeva kingitus. Saadud rahaga tahame aidata luua struktuuri, mis oleks toimiv üle Eesti.»
Mari Paenurm

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)