Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Toetagem omasid Lõuna-Siberis kiriku ehitamisel

27.03.2013 | | Rubriik: Kirikuelu

Vastavalt EELK välissuhete komisjoni otsusele on misjonikeskus avanud korjanduse, toetamaks Ülem-Suetuki kiriku remonti ja uue kiriku ehitamist Karatusas.

Krasnojarski krais Lõuna-Siberis kuuleb tänini eesti keelt. Siinsetesse luterlikesse küladesse ehitati esimesed kirikukoolid ja palvemajad 1850ndatel. 1888 valmis Ülem-Suetuki ja 1893 Alam-Bulanka kirik.
Praegugi kasutab Ingeri Evangeelsesse Luterlikku Kirikusse kuuluv kogudus hoonet, mis päästeti hävingust käesoleva sajandi alul, mil Ameerika sõprade abiga korraldati talgud. Kirik sai uue katuse ja kellatorni, kell kingiti Eestist. Hoone vajab jätkuvalt remonti.
Alam-Bulanka kirikuhoone jäänuste vahel jalutasid veel hiljuti koduloomad. Samas on aastaid pühakojast puudust tuntud rajoonikeskuses Karatusas, kus elab tuhandeid luterlasi ja kogudusetöö õpetaja Vitali Lutšagovi juhtimisel on elav. Kokku saadakse kodudes, koolis ja raamatukogus. Omavalitsus on kiriku ehitamiseks eraldanud 1,5 hektari suuruse krundi.
Karatusasse on toodud Alam-Bulanka kirikust järelejäänud seinapalgid, et põlvkondade järjepidevusest kõnelev materjal saaks osaks uuest pühakojast. Hoonesse on kavandatud lisaks kirikusaalile köök ja inva-WC. Teisele korrusele tulevad seminari- ja kontoriruumid. Keldrikorrusele on plaanis lisaks soojussõlmele ja laopinnale rajada ruumid ringide tööks jm suhtlemiseks.
Töödega on alustatud, nende arvestuslik maksumus on 400 000 eurot. Ehitusel rakendatakse kohalikke ettevõtjaid ning talgutööd. Ingeri kirik alustas 2012. aasta suvel korjandust, ettevõtmist asus toetama kaks Soome äratusliikumist. Siberi praosti Juha Saari sõnul on see Ingeri kiriku esimene suur ehitusprojekt keskusest kaugel ning vajab peale majandusliku toetuse ka eestpalvet.
Lõuna-Siberi kahe luterliku kiriku ehitus- ja remonditööde heaks saab annetada SA EELK Misjonikeskuse kontole 1120254269 Swedbankis või 10602016015008 SEBs; selgituseks: Siberi kirikud.
Korjandus kestab 2013. aasta juuni lõpuni, et tulu kogudustele üle anda jaanipäevaks, mida sealmail peetakse vana kalendri järgi.
Piret Riim

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)