Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Esileht »

Tõeline tulemine

24.11.2004 | | Rubriik: Esileht

Kristuse tulemise aeg ehk adventus Domini ei murra meie argiteadvusse söömasööstude ega kingikampaaniate kaudu. Ta ei paku meile ülevoolavat sõnadevoogu ega seletamatuid sümboleid. Ta tuletab meile meelde seda, kes me oleme, ja annab lootuse saada selleks, kes me olla võime.
Sel pühapäeval astume uude kirikuaastasse, mille juhatab sisse advendiaeg, väikene paast. 5. sajandil anti Gallias välja määrus, mille kohaselt tuli igal ristiinimesel mardipäevast jõuluni igal nädalal kolm päeva paastuda ning kokkuhoitud raha ja toiduga abistada neid, kes puudust kannatasid. See oli aeg askeesiks, palvusteks ja tihedaks kirikuskäimiseks.
Tänapäeval nimetab kirikuvõõras kristlikke jõule kommertsürituseks ning annab seeläbi eneseirooniliselt hävitava hinnangu nii ühele kui ka teisele. Aga ostab ikka kraami kokku ja kui aeg sobib, läheb ka jõuluõhtul kirikusse.
Postmodernistlik maailmakäsitlus, öeldakse, postkristlik ajastu.
Sel advendiajal Jeesuse tasase, kuid kindla tulemise peale mõeldes saame taas kord küsida enda meelsuse järele. Meid võib aidata väline loobumine, aga kindlasti seesmine pühendumus. Kas või argistes asjades ja meie igapäevases kogudusetöös.
Mari Paenurm

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)