Esileht » Uudis » Esileht »

Testamendiga pärandati raha

20.06.2012 | | Rubriik: Esileht, Uudised

Soomlanna jättis testamendiga kogu oma rahalise vara Eestisse intellektipuudega inimeste töö tarvis.

Õpetaja Tiina Ool, kes on EELKs seda töölõiku korraldamas, ütles, et tunneb suurt vastutust ja soovib, et testamendiga pärandatud raha, kui see ükskord Eestisse jõuab, saaks kõige õigemini ja otstarbekamalt kasutada tööks intellektipuudega inimestega.
Pärandaja Tarja Sivonen oli Soome kiriku emeriitpraosti Kirsti-Maija Paananeni töökaaslane, kes pani 1990ndatel Eestis aluse intellektipuudega inimeste tööle neid ristides ja neile üritusi korraldades. Tarja Sivoneni pärandi suurus on 140 000 eurot, mis tema kodukoguduse, Pieksamäe kaudu on menetlusse antud. Kingitud raha kasutamist arutab viieliikmeline töögrupp, milles osaleb ka Paananen.
Saaremaal elava Tiina Ooli töökäigud viivad teda kogudustesse ja hooldekodudesse üle Eesti. Seni on ta saanud seda teha tänu toetustele, mis samuti on tulnud Soome kristlastelt. Tarja Sivonen lahkus taevase Isa koju 19. veebruaril, päeval, mil Tiina Ool seisis Tallinna toomkiriku altari ees ja võttis vastu preestripühitsuse. Täna veel ei suuda ta aduda summa suurust, kuid teab, et see raha annab garantii, et töö intellektipuudega inimestega Eestis võiks jätkuda.
Sirje Semm

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)