Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

Teoloogiat õpetavad rakenduskõrgkoolid plaanivad ühinemist

24.03.2012 | | Rubriik: Online artiklid

Kaks teoloogilist haridust andvat rakenduskõrgkooli – Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku (EELK) Usuteaduse Instituut ja Tartu Teoloogia Akadeemia kavandavad ühinemist.

Aasta algusest tegutseb Eesti vanim erakõrgkool Usuteaduse Instituut rakenduskõrgkoolina ning talvise vastuvõtuga hakkas instituudis õppima kaheksa tudengit, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Vastavalitud rektor Ove Sander ütleb, et kahe kõrgkooli ühinemine annab võimalused pakkuda paremat haridust, kuid ühinemisega kiirustada pole põhjust.

"Kuivõrd tegu on ikkagi väga suure protsessiga ja enneolematu protsessiga eesti teoloogia maastikul, siis see vajab aega ja head ettevalmistust. Oleme loonud ka erinevad töörühmad seda protsessi juhtima," rääkis Sander.

Tartu Teoloogia Akadeemias on praegu 55 üliõpilast ning sellel on õppe läbiviimise õigus kuni 30. juunini 2013. Praeguste kavade kohaselt võiksid kaks kõrgkooli selleks ajaks olla ühinenud.

Akadeemia õppeprorektor Siimon Haamer ütleb, et ühinemine annaks kindluse ka neile, kes tahaksid Akadeemias õppima hakata, et nende koolitee ei jää pooleli. Ka hariduse kvaliteet on ühinemisel parem.

Edasi loe ERR Uudistest.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)