Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Esileht »

Teleülekanne Toompea Kaarli kirikust

24.12.2002 | | Rubriik: Esileht, Uudised

Täna saavad televaatajad osa jõulujumalateenistusest Kaarli kirikus.
Jumalateenistus peetakse Toompea Kaarli kirikus pärastlõunal, Eesti televisiooni eetrisse jõuab tunnine videosalvestus kell kuus õhtul.
Kaarli koguduse õpetaja piiskop Einar Soone ütles Eesti Kirikule, et tegemist on koguduse tavapärase pärastlõunase jõulujumalateenistusega. Jõululaupäeval on Kaarli koguduses traditsiooniliselt kolm jumalateenistust: kell 16, 18 ja kesköine armulauaga jumalateenistus. «Kella neljane teenistus on ikka olnud kõige rahvarohkem,» märkis piiskop. Siiski usub ta, et teleülekande tõttu kellelegi piiranguid ei seata. Jumalateenistusel on õpetaja sõnul kavas ehk kasutada rohkem muusikat, kaasa teenivad koguduse koorid ja solistid.
Tavapäraselt on kõigil ETVs näidatud jõululaupäeva jumalateenistustel osalenud presidendipaar, nii võib ka tänavu näha kirikus president Arnold Rüütlit ja Ingrid Rüütlit.
ETV alustas jõulujumalateenistuste näitamist 1988. aastal, kui telerist sai vaadata teenistust Tallinna Toomkirikus. Mullu tehti ülekanne Lääne-Harju praostkonna Hageri Lambertuse kirikust. Kaarli kirikust on üle kantud ka jõulujumalateenistus 1990. aastate alguses. Samast kirikust on üle kantud vabariigi aastapäeva jumalateenistusi.
Kell 23 algab Kaarli kirikus jõuluöö missa, kus esineb Tallinna gospelkoor. Kontserdi kannab üle Klassikaraadio.
Tartu Maarja koguduse jõulujumalateenistus Peetri kirikust kantakse üle kell 15 Klassikaraadios ja korratakse kell 19.05 Vikerraadios.
Lea Jürgenstein

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)