Slava Ukraine
Esileht » Pühapäevaks » Mõte pühapäevaks »

Teenimatu arm

23.01.2013 | | Rubriik: Mõte pühapäevaks

Me oleme harjunud, et kõige eest siin elus peab tasuma. On normaalne, et heale teole vastatakse hea teoga. Vahel on tunne, et inimesed teevadki head selleks, et saada seda teistkaudu tagasi. Eriti poliitikas paistab selline hea teo eest tasu ootamine selgelt silma. Selleks, et elus edasi liikuda, tuleb see heal juhul välja teenida, halval juhul ka välja osta. Halvimal juhul arvatakse, et kõik on ostetav ja müüdav ning seda isegi seadust rikkudes. Kõrge korruptsiooniindeks näitab meie ühiskonna probleeme.
Jumalariik on teistsugune. Jumal annab meile kõike head, ilma et saaksime seda talle millegagi hüvitada. Ta annab meile andeks meie eksimused. Jumal lasi oma Pojal ristil surra, et lepitada meie patud. Ohver oli nii suur, et me ei suuda seda millegagi Jumalale kompenseerida. Armuks nimetatakse Jumala halastust, andestust. Me saame selle vaid vastu võtta ja olla tänulikud suurima kingituse eest.
Armu ei saa välja teenida. Jumala halastust ei saa kinni maksta, see on ühtviisi kõigile antud, nii õigetele kui patustele, nii rikastele kui vaestele. Jumala ees on kõik võrdsed ja kõik vajavad ühtviisi armu.
Nii suure kingituse vastuvõtmise järel muutub inimese elu. Inimese tänu Jumalale on see, kui ta parandab Jumala abiga meelt ja teeb halva asemel head.
Kaido Soom

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)