Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kultuurielu »

Teenekas naiskoor pidas juubelit

27.05.2008 | | Rubriik: Kultuurielu

Tallinna Kaarli koguduse naiskoor tähistas 20. mail 55. sünnipäeva kontserdiga kodukirikus.
Koor on 55. sünnipäeva kontserdi eel rivistunud Kaarli kiriku altari ette. Foto: Tiiu Pikkur
Koori juhatasid Marika Kahar ja Moonika Klaas, solist oli sopran Veera Taleš, orelil mängisid Helen Tammeste ja Marika Kahar. Tervituse ja palve ütles koguduse õpetaja Jaak Aus, kelle sõnul tavaliselt ikka lauldakse juubilarile, kuid seekord andis juubilar ise oma külalistele kontserdi. Esitati nii eesti kui ka välisautorite laule. Kaarli naiskoori laul kõlab ka nõudlikemaid palu esitades ikka nauditavalt ja kaunilt, ka juubelipäeval andsid naised endast parima.
Koori asutas 1953. aastal võimekas dirigent Evald Kutser, hiljem on koori juhatanud Mati Kutser, Ellinor Koppel, Hella Tedder, Evi Randma, Lilian Liikane ja nüüd juba paarkümmend aastat Marika Kahar. Üheksakümnendate algusest on koor olnud koosseisult püsiv, stabiilselt kolmekümne laulja ringis. Esinetud on lisaks kodukirikule paljudes Eestimaa kirikutes, külas on käidud ka Soomes. Head koostööd tehakse Tallinna oikumeenilise naiskooriga, kus veel laulavad Tallinna Jaani ja Oleviste koguduse naiskoor.
Kaarli naiskoori lauljad käivad korralikult kord nädalas proovis, ilma suurema põhjuseta ei puuduta. Naised suhtlevad omavahel elavalt, ära ei unustata ka koori vilistlasi, kes küll aktiivsest koorielust tagasitõmbunutena on alati oodatud erilistele sündmustele ja väljasõitudele. Pühapäeval, 1. juunil saab Kaarli koguduse naiskoori kuulata Pilistvere kirikus jumalateenistusel.
Tiiu Pikkur

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)