Esileht » Teated ja Kuulutused » Teated »

Teemaretriit ehk süvi luteri kiriku vaimulikele

26.10.2010 | | Rubriik: Teated

Ühendus Naised Teoloogias korraldab Gustav-Adolf-Werki rahastatud projekti «Mina annan teile hingamise…» raames 11. ja 12. novembril Pirita kloostris retriidi.
Retriit – maakeeli süvi – on taasavastatud vana kristlik tava mõneks ajaks tagasi tõmbuda igapäevaelu rutiinist, et vaikuses ennast uurida ja Jumalaga kohtuda. Palverütm ja vaikus kannavad, jalutuskäigud looduses kosutavad, meditatsioonid nii üksi kui üheskoos aitavad mõtiskleda oma elu üle ning uuendada suhet Jumalaga.
 «Vaikuse liikumise eesmärgiks on ühelt poolt püüdlemine autentse usulise kogemuse poole ning teisalt eheda inimeseksolemise viisi leidmine,» on kirjutanud Soome varalahkunud retriiditeoreetik ja -praktik Heikki Kotila. Retriidi viivad läbi TÜ doktorant Kristel Põder ning pastor Urmas Nagel, kes on omandanud retriidijuhendaja pädevuse Soomes.
(Vt: http://www.piritaklooster.ee/index.php?id=10029  )
Kogunemine 11. novembril kl 11, lõpp 12. novembril kl 16. Osavõtutasu ei ole, täispansion kloostri külalistemajas; osavõtja kannab sõidukulud. Projekti läbiviimist toetab Gustav-Adolf-Werk. Kohtade arv on piiratud. Teatada 5. novembriks: Kadri Lääs, ÜNT juhatuse sekretär; kadri.laas@eelk.ee; tel 611 7401, 5698 2420.
Palved osalejatele: 1) korraldage oma kodune ja tööelu nõnda, et retriidi ajaks saab mobiili välja lülitada; 2) lugege läbi Anselm Grüni raamat «Vaikimisest» (Johannes Esto Ühing 2009, vt http://www.johannes.ee/kirjastus/book.php?code=82 ); 3) kirjeldage oma ootusi ja kui on, siis varasemaid kokkupuuteid retriidiga või vaikusesolemisega e-kirja teel 8. novembriks aadressile: magnoolia@gmail.com.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)