Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kultuurielu »

Teeliste vastuvõtjad ise reisil

13.08.2008 | | Rubriik: Kultuurielu

Möödunud aasta jaagupipäeval pühitsetud Viimsi Püha Jaakobi kirik oli teeliste reisisihiks. Foto: Sirje Semm

Alates 2003. aastast on Ambla kogudus osalenud projektis «Teeliste kirikud» ning hoidnud suvekuude nädalavahetustel kiriku uksed külastajatele lahti.
Seda tööd on tehtud vabatahtlike koguduseliikmete abiga. Tänuks on kogudus korraldanud neile ekskursiooni Maarjamaa erinevatesse kirikutesse ja kaunitesse paikadesse.
Seekord sõideti ekskursioonile koguduse uue mikrobussiga, mis on soetatud Saksamaalt saadud annetuse abil ja pikaaegse liisingu toel.
24. juuli päikselisel hommikul asuti teele seltskonnaga, kuhu kuulusid Aarde, Alli, Evi, Helgi, Kaja, Laina, Laine, Taisi ning allakirjutanu.
Esimeseks sihtpunktiks oli Harju-Jaani kirik, kus parajasti vahetati kiriku altariruumi katust. Meid võttis vastu koguduse diakon Lev Lekarkin, kes rääkis kiriku saamisloost ning koguduse tänapäevast. Katuselt kostuvate kolksumiste ja saagimishelide saatel peeti ka ühine hommikupalvus.
Edasi viis tee Kuusallu, kus reisilisi juhendas telefoni teel õpetaja Jaanus Jalakas ning vastu võttis lahkesti koguduse perenaine Tiiu. Tutvusime nii Kuusalu kauni kiriku kui ajaloolise pastoraadiga.
Edasi kohustas kell meid tegema korrektiive plaanides ning Loksa asemel võtma suuna Viimsi Püha Jaakobi kiriku poole, et tutvuda parvlaeva Estonia katastroofis hukkunute mälestuseks püstitatud kaasaegse pühakojaga.
Suurte teadmiste ning laia silmaringiga Aino Juhanson tervitas südamlikult teelisi ning rääkis koguduse elust ja tegevusest, pühakoja saamisloost ja vaimulikust teenimisest.
Kolme eriilmelise pühakojaga tutvumisel oli aeg kiiresti tõtanud ja jõudsalt kulunud. Ihuramm vajas kosutamist ning selleks siirduti Viimsis väga külalislahkete ja sõbralike Karl ja Maive Ottase kaunisse koju. Ühiste jõududega valmistati kalaroog ja lasti sellel hea maitsta. Kogu vastuvõtt oli suurepärane ja jääb kauaks meelde. Tagasi koju jõuti rahulolevate ja tänulikena.
Tänu Taevaisale kauni ilma ja vastuvõtjatele suure külalislahkuse eest.
Tõnu Linnasmäe,
Ambla Maarja koguduse õpetaja

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)