Esileht » Uudis » Uudised »

Tarvastu kirik on kunsti täis

21.06.2010 | | Rubriik: Uudised

Tarvastu kirikus avati perekond Bogatkini tööde näitus.  Anna-Liisa VaherTarvastu Peetri kirikus on avatud maali- ja keraamikanäitus.
Oma loomingu on pühakotta üles pannud akvarellist Valli Lember-Bogatkina, skulptor Airike Taniloo-Bogatkina ning keraamik Georg Bogatkin.
Avatud kunstinäitus on Tarvastu kirikus juba kolmas. Kolm aastat tagasi tuli koguduse aktiivne liige Allan Luha mõttele, et meie kaunist kirikut võiks ära kasutada ka kunstilisel eesmärgil.
Nii sai teoks esimene kunstinäitus, kus terve suve vältel eksponeeris oma töid Siim-Tanel Annus omapäraste reljeefmaalidega. Näitus kujunes nii populaarseks, et Allan asus innukalt korraldama järgmist.
Tarvastu valda olid vahepeal kolinud kunstnik Enn Põldroos ning näitleja Rita Raave. Ritat teati siiani ikka kui väga head näitlejat, ent tema maalimise andest poldud enamasti teadlikud. Möödunud suvel aga ilmestas kirikut mõlema loomeinimese kaunis kätetöö, mida käis uudistamas väga palju turiste ja kohalikku rahvast.
Käesoleval aastal on kirikus näha Bogatkinite perekonna looming, lisaks maalidele on välja pandud ka keraamilised taiesed ning pisikesed skulptuurid. Näituse avamisel andis kontserdi Urmas Taniloo orelil ning Mati Uffert viiulil.
Kohalikud inimesed juba ootavad suviseid üritusi kirikus. Ka seekord olid avaüritust nautima tulnud paljud Tarvastu valla kodanikud, lisaks külalised kaugemalt.
Täname koguduse nimel kõigi nende aastate jooksul oma panuse andnud Allan Luha initsiatiivi eest, Tarvastu valda materiaalse abi, ka nõu ning toetuse eest, Ilona Tiigit viimase näituse projekti kirjutamise eest, Märt Müüri innukuse eest ja LEADER programmi, tänu millele meie tänavune näitus teoks sai!
Tarvastu Peetri kirik on teelistele avatud neljapäevast pühapäevani kell 10–18.

Anna-Liisa Vaher,
koguduse õpetaja

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)