Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kultuurielu »

Tartus kõlab orelimuusika

02.11.2007 | | Rubriik: Kultuurielu

31. oktoobrist 3. novembrini toimuvad järjekordsed Tartu orelimuusika päevad. Kesksel kohal on sel aastal Peetri kiriku orel ja Tartu kirikumuusikud. Täna tähistatakse Tartu Peetri kirikus usupuhastuspüha koraaliõhtuga, kus iga tulija saab pihku lauluraamatu ja võimaluse kaasa laulda Martin Lutheri loodud koraale. Kindlasti lauldakse koraali «Üks kindel linn ja varjupaik», mis on paljudele tuttav.
Et täna on tunnustatud organisti Hugo Lepnurme sünniaastapäev, lauldakse ka tema loodud koraali «Halleluuja, tahan laulda». Orelil saadavad Elke Unt ja Anneli Klaus. Koraalide vahele saab kuulata ka orelimuusikat.
Homme on Peetri kirikus pidulik pühakutepäeva kontsert. Esinevad ansambel Derpt (akordionid), Tartu üliõpilassegakoor (dirigent Valli Ilvik) ja Anneli Klaus (orel).
Reedel, 2. novembril on Tartu Jaani kirikus võimalik osa saada keskpäevamuusika veerandtunnist. Teisipäevased ja reedesed Jaani kiriku keskpäevaveerandtunnid on tartlaste seas populaarsed ja huvipakkuvad. Laupäeval, 3. novembril toimuval galakontserdil Peetri kirikus esinevad kirikumuusikud Anna Humal (Pauluse), Elke Unt (Maarja) ja Anneli Klaus (Peetri).
Orelimuusikapäevi toetab Tartu Kultuurkapital, seepärast on sissepääs kontsertidele vaba annetusega. Peetri kiriku kontsertide sissetulekuga toetatakse kiriku torni uuendamist.
Anneli Klaus,
orelimuusikapäevade korraldaja

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)