Esileht » Online » Online artiklid »

Tartu Ülikooli Rebasenädal

30.08.2011 | | Rubriik: Online artiklid

Täna algaval Tartu Ülikooli Rebasenädalal sisustavad tudengite esimest koolinädalat väärtuslikud nõuanded professoritelt Toivo Maimetsalt ja Jaanus Harrolt. Koostöös Tartu Ülikooli õppeosakonnaga korraldavad Agape Eesti ja Eesti Evangeelsete Üliõpilaste Ühendus ladusat infojagamist, meelelahutust ja sõpruskohtumisi.
Täna saavad Tartu Ülikooli sammaste all kokku verivärsked "rebased" ja staažikad tudengid. Algab uus õppeaasta ning suurepärasest suvest õppetöösse naasmise leevenduseks korraldavad Agape Eesti ja Eesti Evangeelsete Üliõpilaste Ühendus koostöös Tartu Ülikooli õppeosakonna ja partneritega viieteistkümnendat korda Rebasenädalat.
Rebasenädala jooksul on avatud infolauad, korraldatakse võistlusi, erinevaid meelelahutusüritusi, tutvustatakse mitmekülgset linnaelu ja juhatatakse tudengiaasta väärikalt sisse.
Esmaspäeva õhtul pakuvad Tartu Ülikooli tudengid Pirogovi platsil linnarahvale võimalust osa saada Teadusbussi tuleetendusest ja mitmekülgsest keemia ja füüsika showst.
Üks väljapaistvamaid ning ühtlasi harivamaid sündmusi on teisipäevaõhtune professorite talkshow "Mahe rebane". Professorid Toivo Maimets ja Jaanus Harro arutlevad puhaste eluviiside üle. Mõistagi tuleb juttu õppimisest ja tudengielust laiemalt. Professorid jagavad mõtteid, kuidas ülikooli ajal hästi toime tulla ja kuidas tudengielust rõõmu tunda.
Kolmapäeva õhtul saavad Tartu Ülikooli Raamatukogu konverentsisaalis kokku kodu- ja välismaised tudengid, neljapäeva õhtul toimub Jaani kirikus pastor Priit Tamme juhatusel õppeaasta avajumalateenistus. Igal hommikul on tudengitel võimalik Gaudeamuse kohviku kostitusel päeva korraliku kohviga alustada.
Võistlustel osalevatel tudengitel on võimalik võita mitmeid väärt auhindasid nagu näiteks AHHAA teaduskeskuse tasuta pääsmed ja Arctic Sport Club’i nädalased priipääsmed.
Rebasenädala kava ja lisainfo on saadaval kodulehel rebasenadal.ee  

Lisainfo:
Daire Tiigivee
Rebasenädala pressiesindaja
Tel: +372 56 607 876
E-post: daire@agape.ee
rebasenadal.ee  

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)