Esileht » Online » Online artiklid »

Tartu Peetri kiriku remonti rahastab ärimees

08.06.2011 | | Rubriik: Online artiklid

Tellingud Tartu Peetri kiriku torni ümber muudkui kerkivad – suve lõpuks peaks peatorni ja nurgatornikeste plekk saama uue vastu vahetatud ning fassaad korrastatud.

‘Kiriku tornide uuendamise nimel alustas Tartu Peetri kogudus tööd juba 2007. aastal, mil asus hoolega annetusi koguma. Senimaani neelas need annetused ehituse alustamiseks vajaliku dokumentatsiooni koostamine. Nüüd on remondiprojekt lõpuks valmis ja ehitusluba olemas.

Tartu Peetri kiriku õpetaja Ants Tooming ütles, et kirikutorni korrastamist ei pea ta tegelikult üldse mitte koguduse põhiülesandeks ning seepärast on ta käinud ka Tartu linnapea jutul, kaasas avaldus toetuse saamiseks.

«Vastus oli null krooni. Aga nüüd saan siis öelda, et Peetri kirik ja annetajad kingivad selle torni Tartule,» märkis ta, silmas pidades seda, et kaunistama hakkab see neogootilike elementidega torn tervet linna siluetti.

Annetaja Tiit Veeber

Kogu töö maksumuseks esialgse hinnangu kohaselt on umbes 385 000 eurot ehk vanas vääringus 6 miljonit krooni. Küsimuse peale, kust see raha siis tuleb, vastas Ants Tooming, et tal on garantii ning et selle garantii nimi on Tiit Veeber, kes on Peetri kirikule usaldanud 5 miljonit krooni.

Edasi loe Postimehest.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)