Esileht » Online » Online artiklid »

Tartu Peetri kirik saab siiski vaskplekist katuse

20.09.2011 | | Rubriik: Online artiklid

Peetri kirikul on ühtaegu näha uus tsinkplekist katus ja veel uuem vaskplekist katus, sest poolel teel otsustati vahetada katusematerjal kestvama vastu, kui muinsuskaitse nõustus restaureerimisnõuete muutmisega.

«Arutlesime ja otsisime argumente ajaloost ja praktilisest poolest, otsus on nüüd selline, et paneme ikka vase,» teatas Peetri koguduse õpetaja Ants Tooming.

«Vask on ikka püsivam kate ja nägusam ja seda ei pea hooldama vähemalt saja aasta jooksul, tsinki peaks iga paarikümne aasta järel üle värvima. Ja siis jälle ja jälle, saja aasta jooksul neli korda,» põhjendas ta otsust.

Koguduse algne mõte oli kohe alguses ehitada vaskkatus ja nii arvas ka tööde rahastaja, ettevõtja Tiit Veeber. Kuid muinsuskaitseametnikud olid seisukohal, et tuleks jääda tsinkpleki juurde, nagu on kirikul algusest peale olnud.

Tavaline käitumine

«See on muinsuskaitse objektide puhul tavaline käitumine, et pannakse see, mis on olnud algne,» ütles Tartu kultuuriväärtuste teenistuse vanemspetsialist Egle Tamm. «On kaalumise koht, kas võime panna midagi paremat. Mõne asja rikuks see ära, kiriku puhul vaskkatus ilmselt mitte.»

Edasi loe Postimehest.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)