Esileht » Uudis » Uudised »

Tartu Peetri kirik alustab orelimuusika pooltundidega

16.02.2005 | | Rubriik: Uudised

Alates 20. veebruarist saab Tartu Peetri kirikus iga kuu kolmandal pühapäeval kuulata orelimuusikat.
Kontserdid toimuvad keskpäeval kell 12 ja on tänu Tartu Kultuurkapitali toele tasuta. Annetused järgmiste kontsertide tarvis on muidugi teretulnud.
20. veebruaril esineb Aare-Paul Lattik ja tema õpilased Olga Kulikova ning Denis Kasparovitch (G. Otsa nim. Tallinna Muusikakool). Kavas on F. Cuoperini, J. S. Bachi, F. Mendelssohni looming.
Filoloogia ja muusika
Aare-Paul Lattik on õppinud orelit Urmas Taniloo ja klaverit Ruth Ernstsoni juures 1988–92 Tartu H. Elleri nimelises Muusikakoolis. Samal ajal toimusid õpingud Tartu ülikooli filoloogiateaduskonnas.
1992 jätkas ta oreliõpinguid Eesti Muusikaakadeemias prof Hugo Lepnurme ja Andres Uibo oreliklassis, mille lõpetas 1996. Eesti Muusikaakadeemia magistrantuuri lõpetas ta 1999. aastal.
Aastatel 1996–99 täiendas ta end Prantsusmaal erinevate organistide juures õppides paralleelselt Pariisi Sorbonne’i ülikooli muusikateaduse osakonnas. Lattik on osalenud mitmel meistrikursusel.
Avardab silmaringi
Lattik on andnud kontserte Eestimaa paljudes kohtades, kõige enam Tallinna Niguliste kirikus. Ta on esinenud paljudel festivalidel Eestis ja välismaal, andnud kontserte Skandinaaviamaades ja Venemaal nii solistina kui ka erinevate ansamblite ja solistidega (Vox Clamantis, Villu Veski, Margarita Voites, Eesti barokksolistid jt).
Lattik on salvestanud mitu eesti ja prantsuse orelimuusikale pühendatud CDd Prantsuse plaadifirmale ARION ning Saksa muusikakirjastusele ERES. CD koostöös saksofonist Villu Veskiga on ilmumisjärgus.
Lattik on koostööd teinud ka Eesti heliloojate Jaan Räätsaga, Mati Kuulbergiga, Rauno Remmega, Arvo Pärdiga, kellest esimesed kolm on oma oreliteoseid kirjutanud ja pühendanud Lattikule (J. Räätsa «Pealkirjata pala nr 3», M. Kuulbergi «CV», R. Remme «Voyage»).
Lattikult on ilmunud erinevaid muusikateemalisi artikleid. Ta on trükiks ette valmistanud paljud seni ilmumata olnud Artur Kapi oreliteosed ning praegu redigeerib ja valmistab trükiks ette Alfred Karindi ja Peeter Süda oreliloomingut.
Aastast 2000 on Lattik Tallinna Rootsi-Mihkli koguduse organist ning aastast 1999 Eesti Orelisõprade Ühingu esimees.
Anneli Klaus,
Tartu Peetri kiriku organist

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)