Slava Ukraine
Esileht » Arvamused » Arvamus »

Tartu Pauluse kirikus pühitseti krüpt ja kolumbaarium

23.09.2012 | | Rubriik: Arvamus, Online artiklid

Täna pühitseti Tartu Pauluse kiriku krüpt ja kolumbaarium. Krüptis ehk keldrikorruse väikeses saalis saab korraldada mitmesuguseid üritusi, kolumbaarium on aga ruum, kuhu saab paigutada lahkunute tuhaurnid.

Rekonstrueerimistööd Tartu Pauluse kirikus käivad juba mitmendat aastat, nüüd on jõutud ühe olulise tähiseni – pühitsetud ja avatud on kiriku krüpt ja kolumbaarium, vahendasid ERRi raadiouudised.

“Krüpt on saal, mille oleme loonud nii, et seal oleks võimalik kammerkontserte korraldada. Seal on 95 kohta, kus on ka vaegkuuljate seadeldised. Kolumbaarium on selles mõttes eriline, et see on teadaolevalt Eestis esimene nii suures mahus pühakojas olev kolumbaarium. On küll väiksemaid urni hoidmiskohti, aga meil on urnimüüris 250 kohta. Kui arvestada seda, et igasse luugikesse mahub kuni seitse urni, siis see inimeste arv, kes saab seal puhkepaiga, on päris suur. Lisaks sellele on ka veel ühisurn, et ka inimestel, kellel ei ole omakseid, on võimalik kirikus oma viimane puhkepaik leida,” rääkis SA Tartu Pauluse kirik juhataja asetäitja Helen Jors.

Edasi ERR Uudistest.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)