Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Tartu Pauluse kirikus oli lahtiste uste päev

22.12.2009 | | Rubriik: Kirikuelu, Uudised

Sissepääs krüpti. Ajutise halli seina eemaldamise järel pärast tööde lõppu hakkab paistma aknast tulev valgus. Foto: Rita Puidet Kiriku taastamise tänujumalateenistusel olid külas kultuuriminister Laine Jänes ja linnapea Urmas Kruuse.
Jumalateenistusele järgnes ringkäik, kus tutvustati pühakojas tehtud töid. SA Tartu Pauluse Kirik juhataja Elo Süld ütles, et ka kogudus sai nüüd aasta jooksul tehtut näha. Ennekõike öeldi tänu AS Haspole ja Nordecon Ehitusele seniste tööde eest.
Kui möödunud jõulude ajal avanes pilt lahtikaevatud vundamendist, siis nüüd sai ahhaa-elamuse krüpti viivalt trepilt, kuigi avanev pilt annab tulevasest edasi vaid osa, sest sooja hoidmiseks on püstitatud ajutised vaheseinad. Käsil on krüpti viimistlus.
Kõige tähtsam on pühakojas muidugi kirikusaal. Praeguse vaheseina taga saadi sel suvel valmis suure tööga, vahelae valamisega. Nüüd joonistub selgelt välja saali ristikujuline põhiplaan.
Tööde kolmas etapp on praegu üle kandunud tiibhoonesse, mis on plaanitud valmis saada tulevaks sügiseks, kui tähistatakse koguduse 100. aastapäeva. Tööd jätkub siingi palju: maha tuleb võtta osa vaheseinu, ehitada kolmandale korrusele aknad, vedada uued kommunikatsioonid jne. Siin hakkab toimuma koguduse igapäevane töö, ütleb Elo Süld.
Kuigi tehtud on palju, seisab suurem ja mahukam töö veel ees. Katuse vahetus, tööd kirikusaalis, kolumbaariumi ehitus ja krüpti lõplik viimistlus – see on üldsõnaline loetelu töödest, mille rahastamiseks on projekt juba olemas. Suur on lootus, et meie moodsaim kirik saab valmis 2013. aasta sügiseks.

Rita Puidet

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)