Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

Tartu Maarja kogudus peab jõuluõhtu jumalateenistuse tagastatud kirikuhoones

15.12.2008 | | Rubriik: Online artiklid

Tartu Maarja kogudus peab 24. detsembril jõulujumalateenistuse oma vastselt tagasi saadud kirikuhoones Pepleri 1. Kogudus alustas ka laialdast annetuste kogumist 157 aasta vanuse Maarja kiriku taastamiseks.

16. detsembri keskpäeval vormistavad Tartu linna ja Maarja koguduse esindajad notari juures kirikuhoone kogudusele tasuta üleandmise dokumendid. Senine hoone omanik, Eesti Maaülikool kasutab hoonet veel võimlana kuni uue võimla valmimiseni 2009. aastal. Kuid juriidilise omanikuna saab kogudus juba nüüd hakata hoone pühakojaks taastamist ette valmistama.

Sellega lõppevad üle 10 aasta kestnud vaidlused kirikuhoone tagastamise üle. Tartu Maarja kogudus on Eesti Vabariigis viimane luterlik kogudus, kes oma õigusvastaselt võõrandatud kiriku tagasi saab.

Jõuluõhtu jumalateenistus algab kell 15. Kirikulised pääsevad saali peauksest. Korvpalli väljak kujundatakse altari, kantsli ja pinkidega kirikuruumiks. Püsti pannakse ka jõulukuused ja altari ette asetatakse jõulusõim. Traditsioonilise jõuluevangeeliumi lugemiste ja jõululauludega teenistuse peab koguduse õpetaja Peeter Paenurm, organistiks on Elke Unt, kaasa teenivad koguduse laulurühmad ja instrumentaalansambel.

Enne ja pärast jõuluteenistust saavad inimesed teha annetusi Maarja kiriku taastamise heaks. Kogudus on algatanud korjanduse, paludes kõigil koguduse hingekirjas olevatel inimestel teha jõukohane ja väärikas annetus kodukiriku taastamise heaks.

Annetusi oodatakse ja võetakse vastu kõigilt inimestelt. Annetada saab ka muul ajal ja otse sihtotstarbelisele pangakontole (Tartu Maarja Kiriku Sihtasutuse pangakonto Swedbankis: 221021269201).

Tartu Maarja kirik põles 12. juulil 1941 taganevate Vene vägede hävitustöö tagajärjel. 1956-61 ehitati kirikusse Eesti Põllumajanduse Akadeemia spordihoone.

Nõukogude võimu ajal tegutses Tartu Maarja kogudus Tartu Peetri kirikus. Pärast Õpetaja tn 5 asuva kogudusemaja tagasisaamist ja kordaseadmist koliti koguduse tegevus oma ruumidesse. Kogudus peab „ajutises kirikusaalis” teenistusi juba 11 aastat. Viimased 7 aastat on jõuluõhtu teenistuseks laenatud Peetri kirikut.

Kogudus soovib hoonet taastada pühakojaks. Torn ehitatakse uuesti üles ja hoone välisilme taastatakse endisel kujul. Kunagine kirikusaal on kavas liigendada ja ehitada sinna sisse otstarbeka suurusega kaasaegne kirikusaal ning universaalne kogudusekeskus.

http://www.eelk.ee/tartu.maarja

Peeter Paenurm

EELK Tartu Maarja koguduse õpetaja

56494768, 7341111

 

peeter.paenurm@eelk.ee

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)