Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Tartu Maarja kogudus peab alates veebruarist kihelkonnas Credo-kursusi

26.01.2011 | | Rubriik: Uudised

Alates veebruarist on Tartu Maarja kogudusel kavas korraldada mitu Credo-kursust Tartu-Maarja kihelkonna külades. Kogudus astub nii sammu kihelkonna inimestele lähemale.
Credo on kristliku usu keskseid teemasid käsitlev kursus kaasaja inimesele ja kaasaja inimese keeles, tegeldes inimese elu mõtte ja usu küsimustega ning toetudes luterlikule teoloogiale.
Kursuse sihtgrupiks on need, kel on olnud vähe või üldse mitte mingit kokkupuudet kirikuga, kuid kes siiski tunnevad huvi kristliku usu põhiküsimuste vastu. Vähesed eelteadmised usust ja eelarvamused kiriku suhtes ei ole takistuseks osalemisel, sest see ei kohusta kogudusega liituma.
Kursus on heaks täienduseks ka neile, kellel leeris õpitu on ununenud või kes tahab oma teadmisi laiendada.
Credo-kursus koosneb kaheksast umbes pooleteisetunnisest vestlusõhtust, mis toimuvad üle nädala.
Sarnaselt laiemalt tuntud Alfa-kursusega koosneb õhtu temaatilisest referaadist koos illustreerivate piltidega, vestlusest väikerühmades ja ühisest kohvilauast.Kursust viib läbi õpetaja Peeter Paenurm koos koguduse vabatahtlikega ning see on osalejatele tasuta.
Kursuse idee pärineb Saksa evangeelsest kirikust. Eestis on kursus kasutusel alates 2002. a (tuntud ka nime all «Reis usumaale») ning seda on korraldatud mitmetes EELK kogudustes.
Kursus toimub Lohkva raamatukogus alates 15. veebruarist, Ülenurme pere- ja noortekeskuses 16. veebruarist ning Ilmatsalu raamatukogus  17. veebruarist.
Täpsem info ja registreerimine koguduse koduleheküljel www.eelk.ee/tartu.maarja.
Mari Paenurm

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)