Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

Tartu Luterlik Peetri Kool alustas vastuvõttu

11.02.2013 | | Rubriik: Online artiklid

Täna algab vastuvõtt Tartu Luterliku Peetri koguduse kooli ja lasteaeda, millest tõotab tulevikus saada sarnaselt Tartu katoliku koolile üks nõutavamaid erakoole.

Ühiskonnas, kus heitlikkus, informatsiooni üleküllus ning kiirus elamise üha keerulisemaks muudab, on vaja midagi, mis aitab keerulistes valikutes otsuseid teha, leiab Tartu Luterliku Peetri Kooli üks asutajatest Triin Käpp.

Koolikatseid selle tavapärases mõttes kool tegema ei hakka. Küll aga kutsutakse kõik lapsed koos vanematega perevestlusele. Triin Käpa sõnul on oluline, et perekond toetaks lapse arengut ning maailmavaadet.

Seetõttu on kooli vastuvõtul eelistatud luterlike koguduste liikmete lapsed aga ka need, kelle vanemad hindavad kristlikke põhiväärtusi. Vastasel juhul võib lapsel tekkida olukord, kus koolis väärtustatakse üht, kodus teistsugust käitumist, selgitas Käpp.

«Me ei hakka lastele tegema ajupesu, et te peate kõi üht suunda järgima, vaid näitame, et teie kristlik kultuuriruum on teile kõige lähem ning siin kehtivad väärtused on need, millest võiks lähtuda,» sedastas Käpp.

Edasi loe Tartu Postimehest.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)