Esileht » Elu ja Inimesed » Persoon kaasajast »

Tarmo Linnas on täis ootamatusi

20.06.2012 | | Rubriik: Persoon kaasajast

 Lühikest aega Eesti Kirikus minu toanaabriks olnud Tarmo Linnasel (fotol) on peatselt 50. sünnipäev.

29. juunil on tal juubel. Olgu siinsed read talle üllatuseks ja kingituseks Viru-Jaagupisse, kus ta vaimulikuna teenib.
Tarmoga tutvudes ei osanud teda seostada Onu Bella ja omaaegse punkbändiga Öörahu. Selle äratundmise pakkus alles mõni aasta tagasi punklaulupidu, kus Tarmo muusikasse sulandunult bassikeeli tõmbas. Sinnani oli Tarmo ikka vaimumaailma süvarikkustesse sukeldunud heebrea keele ja Vana Testamendi eksegeesi õppejõud Taaralinnas teoloogia akadeemias, kus ta praegugi tudengeid harib.
2002. aastast on ta Viru-Jaagupi vaimulik. 1. juulil on kirikus tänujumalateenistus. Alati, kui sõbrannaga kokku saan, väljendab viimane oma vaimustust hea sõnaga õpetaja üle, kes oma talente ka mujal jagab. Näiteks Rakveres teatris, kus praegu on mängukavas «Muumi ja sabatäht», millele Tarmo Linnas on muusikalise kujunduse teinud. Põnevust on talle pakkunud tõlketöö: 2001–2003 osales ta Eesti Piibliseltsi tõlketoimkonnas, aga ta on ka raamatute «Inimese päritolu» ja «Ajaloo saladused» tõlkija.
Vaimulik, muusik ja näitleja – nii on Tarmo ameteid loetletud. Ikka leiab teda erinevate kultuuriürituste tegijate ridadest. Arvab ta, et kirikki peab olema avatud mitmesugustele üritustele, ennekõike muidugi pakkuma ideelist baasi, usku, tänu millele võiks tekkida teistsugune tõekspidamine, rahvast ühendav jõud. 
Religiooniõpetuse kaudu tuleb koolidest vaimse maailma juurdekasv, meie ühiskond astuks sammu suurema avatuse ja tolerantsuse suunas, on Tarmo arvanud. Ise viib ta oma mõtteid ellu sellest aastast ka kaplanina Viru vanglas töötades. Palju jaksu talle tema töös!
Tarmo Linnase kätte on usaldatud jätkata omaaegse legendaarse kirikuõpetaja Madis Oviiri tööd ja hoida mitmesaja-aastast pühakoda ning ajaloolist kirikumõisa. 
Rita Puidet

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)