Esileht » Pühapäevaks » Mõte pühapäevaks »

Tänulikkus

20.09.2011 | | Rubriik: Mõte pühapäevaks

Elus on piisavalt palju asju, millega oleme harjunud ja mille olemasolu peame endastmõistetavaks. Elu, tervis, perekond, kodu, töö, vabadus tunduvad meie jaoks nii endastmõistetavad, et me ei oska sageli nende olemasolu tähele pannagi.
Tihti märkame, kui olulised need väärtused meile on, alles siis, kui mingil põhjusel peame nendest loobuma. Siis tuleb meile meelde ka Jumal, kellelt palume uusi võimalusi.
Jumalasuhtes kipub inimene sageli olema endale, käsi pikal, häid asju paluv ja vaid harva oskame olla tänulikud selle hea eest, mida tema meile on elus andnud. Jeesus tegi oma elus head tohutult paljudele inimestele ja vaid vähesed tulid tagasi teda tänama.
Pigemini nuriseti selle üle, et Päästja ei tegutsenud nende soovitud viisil. Samas vaid Jumal teab täpselt, mida meie vajame oma elus õnneks ja mis tuleb meile kasuks. Jumal annab kõige keerulisemas olukorras abi. Usk toob ka raskustes kaasa usalduse ja tänulikkuse.
Saabuv pühapäev kutsub meid üles vaatama elus olevatele positiivsetele väärtustele ja headele asjadele siis, kui need on meil veel olemas.
Võime mõelda sellele, mis on meie elus hästi, ja märgata, et seda on tegelikult nii palju. Ning niiviisi elule vaadates tuleb meie südamesse tavalise nurisemise ja kurtmise asemel siiras tänulikkus.
Kaido Soom

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)