Esileht » Pühapäevaks » Mõte pühapäevaks »

Tänulikkus

28.08.2013 | | Rubriik: Mõte pühapäevaks

Maailmas on palju head ja õnnelik on inimene, kes suudab seda märgata. Heade asjade märkamisest samm edasi on tänulikkus. Võime olla tänulikud inimestele, kes on meie vastu heatahtlikud. Tänulikkus loob inimsuhetele hea fooni. Religioosne inimene võib olla tänulik Jumalale. Looja on meile eluteele palju andnud. Kõik head asjad tulevad ju kaudselt Jumalalt: elu, tervis, pere, inimsuhted, töö, materiaalsed väärtused. Raske on loetledagi seda head, mida tema meile annab. Mõeldes kõigele sellele on ainus normaalne tunne tänulikkus, sest ilma Jumalata poleks meil midagi.
Tihti inimene peab kõike seda head, mis kuulub elu juurde, nii endastmõistetavaks, et ei oskagi olla selle eest tänulik. Jumal tuleb sel juhul inimesele meelde vaid siis, kui midagi head on elus kaduma läinud. Siis otsitakse abi kõikjalt, nii kirikust kui sensitiividelt. Ja küsitakse, miks Jumal seda kõike lubab. Sellest hoolimata Jumal aitab ja armastab inimest. Kui mõelda Jeesuse tegevusele, siis selles on väga palju inimeste aitamist. Haiged said terveks, surnuidki äratas Issand üles, elu mõtet otsivad leidsid selle. Siiski oli vähe neid, kes olid tänulikud ja jäid Issandale truuks kuni tema ristilöömiseni.
Heade asjade märkamiseks on vaja võtta aega ja mõelda sellele, mida kõike meile on teinud nii Jumal kui teised inimesed. Siis tuleb tänu meie südamesse.
Kaido Soom

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)