Slava Ukraine
Esileht » Arvamused » Arvamus »

Tänulike südamete jõululõuna

23.12.2008 | | Rubriik: Arvamus

See sai teoks ühel päikeselisel detsembripäeval Tartu kesklinnas. Ligi 70 eakat rõõmsameelset jõulude ootajat kohtusid 15. detsembril hubases ja kaunis kohvikrestoranis Tige Tikker, nautides jõuluroogasid ja kuulates jõululaule, mida esitasid Sirje ja Rein Kurg.
Vahetades sundimatus keskustelus mõtteid ja muljeid elust, tuletati meelde ka ühte läinud kevadel 92aastaselt igavikku kutsutud Tartu Peetri koguduse ustavat liiget Salme Metstalu.
See kokkutulek ise aga sai teoks Salme tütretütre Monika Arge ettevõtmisel ja kulul. Tigeda Tikri omanikuna leidis pr Monika väga kauni ja tänuväärse mooduse, kuidas oma lapsetänu kuldse vanaema vastu veel tagantjärele väljendada. Küllap oli selles ka head tegemise soov, tänu ja lugupidamine nende Peetri koguduse liikmete vastu, kes Salmet tundsid-teadsid ja kutse lõunale rõõmuga vastu võtsid.
Salme Metstalu oli terve oma elu töötanud Tartus kõrgelt hinnatud köösnerina. Saatnud igavikku oma mehe Evaldi ja varalahkunud tütre Reene, jäi tema südamerõõmuks vaid tütretütar Monika. Salmel olid elu kohta kindlad väärtushinnangud. Ta armastas anda, jagada, kinkida. Tundes rõõmu lilledest ja nende kasvatamisest, tõi ta ilusamad neist ikka kodukiriku altarile. Kirik oli talle ju Isa koda, pühim paik. Salme elas usus ja lahkus usus.
Kõik lõunal osalejad tänavad pr Monikat südamest ja soovivad rahuküllaseid jõule kogu Tigeda Tikri perele.

Kalle Mesila,
Tartu Peetri koguduse õpetaja

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)