Slava Ukraine
Esileht » Pühapäevaks » Mõte pühapäevaks »

Tänu igapäevase leiva eest

10.10.2012 | | Rubriik: Mõte pühapäevaks

Lõikustänupüha on vana püha, mis on kirikukalendris sel põhjusel, et inimesed tahtsid Jumalat tänada kõige selle eest, mida nad olid võinud põllult saagina kokku koguda. Kui saak ikaldus, ootas ees raske aeg, sageli nälg, seepärast tunnetasid inimesed end palju rohkem sõltuvat loodusest ja Jumalast, kes juhib looduse kulgu.
Tänapäeval tuleb söök enamiku inimeste lauale toidupoest ja sageli kipub otsene side toidu ja saagikuse vahel ununema. Tegelikkuses sõltume igapäevaelus loodusest palju rohkem, kui arvame. Kui vanasti mõjutas meie elu kohalik kliima, siis nüüd sõltume kogu maailmas valitsevast olukorrast. Piisab sellest, et kusagil on viljaikaldus, ja meil tuleb maksta leiva eest kahekordset hinda. Üldise hinnatõusu foonil võib see tõesti mõnelt inimeselt leiva laualt võtta ja tuua kaasa palju probleeme. Seepärast on alati oluline mõelda, et igapäevane leib on Jumala kingitus, sest tema annab hea ilma.
Kuid me ei pea mitte üksnes põlluviljale ja saagile mõtlema. Võime mõelda ka tööle, millega tuleb leib lauale. See on ühest küljest inimese enda püüdlemise tulemus, kuid teisalt võib olla Jumalale tänulik ka töö ja palga eest, mis aitavad meil elus hakkama saada. Kõik, mis meil on, tuleb Jumalalt.
Lõikustänupühal on palju, millele mõelda ja mille eest tänulik olla.
Kaido Soom

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)