Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

Tanel Ots: kirikust poliitika ja looduskaitseni

12.02.2013 | | Rubriik: Online artiklid

Kas ma pean nüüd hakkama aasta läbi mööda maakonna lasteaedu ja koole käima?” tekkis Jüri koguduse õpetajal Tanel Otsal esimene küsimus, kui sai teada, et ta valiti Harjumaa sädeinimeseks.

Tunnustuse vastu pole Tanel Otsal midagi. Vastupidi, ta leiab, et seda oleks meie ühiskonnas rohkem vaja: “Me võime küll tänu vastu võttes muutuda kohmetuks, aga tegelikult on märkamisest ja tänamisest suur defitsiit.”

Ots elab ise Saku vallas ning sealt on tal märkamise ja tunnustamise kohta tuua mõni hea näide. Hommikuti, lapsi Sakku kooli ja lasteaeda viies näeb ta inimesi, kes loobuvad oma sõiduõigusest peateel olles, et lasta kõrvalteelt tulijad läbi. Ja siis lehvitatakse üksteisele. Sellestki väiksest asjast on pool päeva hea tuju, arvab Ots.

Ka tunnustuse kohta on kiirelt näide olemas. “Kauni kodu tiitel on toonud selle kasu, et tuhanded inimesed üle Eesti on hakanud oma koduaias ringi vaatama. Ka Sakus on pilt ilusamaks läinud,” lausub ta. “Kiitust ja tänu saab kasutada ka selleks, et teadlikult suunata mingeid protsesse.

Edasi loe Harju Elust.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)