Esileht » Uudis » Uudised »

Tallinnas toimub rahvusvaheline foorum

24.09.2003 | | Rubriik: Uudised

25.–28. septembrini toimub Tallinnas konsistooriumi ruumes kristliku kommunikatsiooni konverents.
Kokku saavad WACCi (World Association for Christian Communication, Kristliku Kommunikatsiooni Maailmaliit) Euroopa piirkonna juhtkonna liikmed ja külalised.
Iga-aastast maailma eri paikades toimuvat kokkutulekut juhatab WACCi Euroopa piirkonna assotsiatsiooni juhataja Gianna Urizio Itaaliast. Tema paremaks käeks on WACCi Euroopa piirkonna asepresident Juha Rajamäki Soomest, kelle ettepanekul korraldatakse tänavuaastane konverents paljudele osavõtjatele tundmatus Eestis.
Kolmepäevane programm hõlmab aasta jooksul toimunu tutvustust ja erinevate koostööplaanide tegemist tulevikuperspektiivi silmas pidades. Peetakse ettekandeid, vahetatakse uudiseid ja kogemusi, valitakse järgmise aasta korralduskomitee ja mõtiskletakse tulevase kokkutuleku teema üle.
Kuna suurem osa juhtkonna liikmetest ei ole varem Eestis käinud, tutvustab assessor Tiit Salumäe neile oma ettekandega «Eesti kirik täna» meie riigi ja kiriku olukorda ning kristliku meedia struktuure.
Kristliku Kommunikatsiooni Maailmaliit (WACC), peakorteriga Londonis, on rahvusvaheline oikumeeniline organisatsioon, mis väärtustab kristlikke väärtusi, teenides maailma kommunikatsiooni ja arengu vajadusi. (Vt www.wacc.org.uk )
Liidu liikmete hulgas on nii erinevate elualade kommunikatsioonispetsialiste kui ka kiriku esindajaid.
Liidu eesmärgiks on propageerida demokraatliku kommunikatsiooni vorme nagu osalus, julgus astuda dialoogi ja debatti, inimeste loomingulisuse ja solidaarsuse suurendamine ja inimeste vajadustega arvestamine; toetada massimeedia demokratiseerimise protsessi, kaasa arvatud selle kaitse, tagasiside ja poliitika areng; ellu viia kommunikatsiooniprogramme ja toetada kõigi inimeste, eelkõige riisutud ja alaväärtustatute, pagulaste, naiste, immigrantide, laste ja puuetega inimeste kommunikatsiooniõigusi.
Margot Vent

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)