Esileht » Uudis » Uudised »

Tallinnas on avatud raseduskriisikeskus

13.02.2008 | | Rubriik: Uudised

28. jaanuaril alustas tööd Tallinna Raseduskriisikeskus, mis pakub naistele ja nende lähedastele raseduskriisi nõustamise teenust, sotsiaal-set ja psühholoogilist tugivõrgustikku ja enesearenduslikke ning tugigruppe.

Küllike Lillestik on raseduskriisikeskuse juhataja. Foto: erakogu

Küllike Lillestik on raseduskriisikeskuse juhataja. Foto: erakogu

Keskuse looja on SA Väärtustades Elu, kes andis 30. jaanuaril lõputunnistuse ka 17 raseduskriisi nõustaja koolituse läbinule. Diplomeeritud nõustajad hakkavad tööle peale Tallinna Raseduskriisikeskuse ka Ida-Tallinna Keskhaigla juures; märtsist alustab tööd telefoninõustamine ja e-nõustamine www.rasedus.ee. Koostööd tehakse veel paljude haiglatega Tallinnas ning mujal Eestis.
Raseduskriisikeskuse avamisel rääkis Kaia Kapsta, Eesti Kirikute Nõukogu eluväärtuste ümarlaua projektijuht, et Eestis kasvab perede arv, kelle suureks mureks on viljatus, ja üha enam vaeveldakse ka viljakuse pärast, otsustades abordi tegemise kasuks. Sellisel pingeväljal on tänaseks nõustatud juba 700 juhtumit.
Raseduskriisi nõustaja poole saab pöörduda küsimustega, mis on seotud rasestumise, raseduse katkemise või katkestamisega, lapseootuse ning sünniga.
Tallinna Raseduskriisikeskus asub aadressil Tuukri 11, Ema ja Lapse Keskuse ruumes. Nõustamine on tasuta.

Kadri Kesküla,
EELK Konsistooriumi diakooniasekretär

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)