Esileht » Online » Online artiklid »

Tallinna linn ei toeta Niguliste tagastamist EELK-le

31.10.2011 | | Rubriik: Online artiklid

Tallinna hinnangul ei tuleks Niguliste kirikut Eesti Evangeelsele Luterlikule Kirikule (EELK) tagastada, sest see on tähtis kultuuriobjekt, ütles abilinnapea Eha Võrk.

Vaidlused Niguliste tagastamise üle on käinud alates 1990ndate algusest, mil kirik esitas võõrandatud vara tagasisaamiseks avalduse.

EELK konsistooriumi kantsler Urmas Viilma ütleb, et kirikul ei ole tehtud Niguliste osas kaugeleulatuvaid plaane. Pole veel selge näiteks ka see, kas Nigulistes võiks hakata tegutsema kogudus.

"Meie huvi on see, et kunstimuuseumi filiaal seal jätkaks ja meie oleksime selle üle ainult rõõmsad. Küsimus on, kas me ise omanikuna tahaksime lisada sinna mingeid muid funktsioone – kiriklikke – see on läbirääkimiste teema," lausus Viilma.

Eesti kunstimuuseumi peadirektor Sirje Helme kinnitas, et nende hinnangul ei saa muuseumi ja kiriku tegevusi ühitada. Kui valitsus otsustab Niguliste üle anda EELK-le, siis muuseumi jätkamine on seal Helme sõnul võimalik ainult juhul, kui sõlmitakse kasutusvaldusleping. 

Helme ütles, et juulis oli tal kultuuriministeeriumiga juttu Niguliste tagastamise nõudest ning ta loodab lähiajal kohtuda kultuuriminister Rein Langiga, et saada lisainfot Niguliste omandiküsimuste kohta.

Tallinna abilinnapea Eha Võrk ütles, et Tallinna hinnangul ei tuleks Nigulistet tagastada, sest tegu on olulise kultuuriobjektiga ja olukorra aitaks lahendada kompensatsioon EELK-le. Tema sõnul tegid linn ja volikogu juba 2008. aasta augustis valitsusele ettepaneku kirik tagastamata jätta.

Edasi ERR Uudistest.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)