Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

«Tagasi kooli» nädal

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Kuuendat aastat vabariigi presidendi ja sihtasutuse Noored Kooli algatusel toimuv teemanädal, mille eesmärgiks on tugevdada Eesti koolide ja ülejäänud ühiskonna koostööd, keskendub tänavu 12.–14. märtsini teemale «100 põhjust, miks on Eestis hea elada».
Teiste tegusate kodanike seas otsustas panna ennast kooliõpetajana proovile Eesti Kiriku kauaaegne tellija, teadus- ja haridusministeeriumi asekantsler Kalle Küttis, kes andis tunde vilistlasena Kohtla-Järve gümnaasiumis ja Tartu katoliku koolis. 
«Alustasin küsimusega, miks ikkagi on Eestis hea elada,» räägib Küttis Eesti Kirikule. Haridusametnikuna ning endise kooliõpetaja ja -juhina rõhutanud ta meie eelist: vastavalt rahvusvahelisele PISA uuringule kuulub Eesti haridussüsteemi tõhususelt maailma seitsme edukama riigi hulka. «Kahjuks ei ole meie õpetajate töö väärilise palgaga tasustatud, aga õpilased, kes koolist ellu saadetakse, on varustatud väga hea haridustasemega,» kinnitas Küttis.
Oma tunnis vaagis Kalle Küttis märksõnu edu ja edukus. «Uurisin noortelt, mida tähendab edukus, kas kolme last peres või mersut ukse ees,» selgitas Küttis, lisades, et tänapäeva noortel on ühiskonnas domineerivate väärtushinnangute survel keeruline leida oma teed ning tõekspidamisi. «Valitseb suhtelisus, kus alusväärtused on löönud kõikuma ning püha mõiste suhteliselt välistatud,» kirjeldab Kalle Küttis meie kaasaega. Oma tunnis katsus ta koolinoori panna mõtisklema elu põhiväärtuste üle, küsima, mis on kõige olulisem. «Küsisin, kas iga hinna eest jõuda kõrgkoolidiplomini on ikka edukuse mõõdupuu,» tõi Küttis oma tundi elulise küsimuse, vastates ise, et tihti on edukam hoopis omandada ametikoolis kindel kutse, millega oma perele elatist teenida.
Liina Raudvassar