Esileht » Pühapäevaks » Mõte pühapäevaks »

Taevariigi kodanikuna maailmas – Cantate

18.05.2011 | | Rubriik: Mõte pühapäevaks

Üleskutse Cantate (‘laulge’) ja kogu järgnev psalm 98 seovad selle pühapäeva tugevasti ülestõusmise rõõmuaja pühapäevade jadasse. Jumala rahvas rändab Võitja jälgedes tões ja armastuses taeva tõelise rõõmu poole. Pühast Vaimust juhituna võivad kristlased juba nüüd elada taevariigi kodanikena maailmas.
Kristlane on kahe maailma kodanik. Maise maailma kodanikuna on usklik siin maailmas nii nagu kõik teised inimesedki. Tal on oma elumured ja oma elurõõmud. Usklikul on samuti nagu igal teiselgi inimesel võitlusi patuga. Kristlasel on igapäevane töö, mida ta teeb selleks, et kanda hoolt oma lähedaste eest. Jumalalaps ei saa selle maailma kodanikuna eralduda ühiskonnast.
Kuid samal ajal on usklik ka taevariigi kodanik. Ta võib saada Jumala käest iga päev tuge ja jõudu, et täita oma ülesandeid. Ta ei pea kunagi olema üksi, vaid võib palves pöörduda Jumala poole ja saada Kõigekõrgemalt juhatust eluteele.
Jumala lapseks olemine annab inimesele turvatunnet ja kristlasena võib ta kogeda rõõmu ka seal, kus teised seda ei tunne. Jumal kannab oma laste eest hoolt ning see annab jumalalapsele kindlustunde ja rõõmu igaks hetkeks.
Kaido Soom

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)