Slava Ukraine
Esileht » Pühapäevaks » Mõte pühapäevaks »

Taevariigi kodanikuna maailmas

14.05.2014 | | Rubriik: Mõte pühapäevaks

Olla teatud riigi kodanik tähendab igaühele teatud turvatunnet ja samas ka kohustusi.
Riigi kodanik võib saada alati hädas olles oma riigilt tuge. Selleks on riigid rajanud oma sotsiaal­süsteemid, kus toetatakse neid, kes on haiged, invaliidistunud, puudega või töötud. Välismaal olles saab inimene abi otsimiseks pöörduda oma riigi saatkonna poole, kes teda aitab. Nii annab riigi kodanikuks olemine meile turvatunde.
Kodanikuks olemisega kaasneb ka omajagu kohustusi. Kodanik peab järgima oma riigi seadusi. Need on loodud selleks, et inimestel oleks hea elada, siin arvestatakse ka solidaarsuse põhimõtteid. Inimene ei tohi teisele teha halba ja peab seepärast kinni pidama teatud reeglitest. Turistide põhjal otsustatakse sageli terve rahva mentaliteedi üle. Seega on igaüks meist välismaal viibides ka oma riigi esindaja.
Jumalariigi kodanikud on kristlased. See on suurim kodakondsus, kuhu kuulub kolmandik maailma elanikkonnast. Iga kristlane saab Jumala käest oma elus vajalikku turvatunnet ja Jumal on tõotanud anda usklikule kord igavese elu oma riigis. Samas liitub ka selle kodakondsusega omajagu kohustusi. Nii on Jumal andnud meile reeglid elamiseks, mida järgides on nii meil endil kui ümberkaudsetel hea elada. Ka jumalariigi kodanike elu vaatab muu maailm hoolsalt ja otsustab selle põhjal usu ja Jumala üle.
Kaido Soom

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)