Slava Ukraine
Esileht » Pühapäevaks » Mõte pühapäevaks »

Taevariigi kodanikuna maailmas

02.05.2012 | | Rubriik: Mõte pühapäevaks

Saabuva pühapäeva ladinakeelne nimi Cantate (‘laulge’) tuleb psalmist 98, kus on öeldud: «Laulge Issandale uus laul, sest ta on teinud imetegusid.» Kristlane mõistab, et meie elus ei ole kõik ratsionaalselt seletatav, vaid selles maailmas on imed. Kristuse surnuist ülestõusmine oli suurim ime. Sellega andis Jumal inimesele lootuse igavesele elule.
Kristus oli teerajajaks igavesse ellu. Need, kes usuvad tema nimesse, võivad kord pärida elu jumalariigis ja kohtuda seal enda eel läinud armsatega. Usk aitab vaadata edasi tulevikku, mis on parem ja ilusam. Juba selles elus ja siin maailmas on inimene taevariigi kodanik ja võib loota Jumalale.
Alati võib paluda Jumalat ning saada abi ja tuge. Kui inimene Jumala tuge kogeb, siis täidab tema südant tänu ja ülistus ning kiidulaul Issandale. Jumalale kiituse laulmine on meie vastus Issanda headele tegudele.
Kord pääseb usklik jäädavalt taevariiki, mis on praeguse maailmaga võrreldes võrratult palju parem ja täiuslikum. Ristisurmaga ja ülestõusmisega avas Kristus meile selle tee.
Sellele mõtlemine ja lootmine aitab usklikul ületada praeguse aja raskusi ning vaadata lootusrikkalt tulevikku. Kristlase tulevik on lõppkokkuvõttes alati parem, sest ees ootab taevariik ning see paneb inimese Jumalat kiitma ja ülistama.
Kaido Soom

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)