Slava Ukraine

Taasiseseisvumispäeval Toris

21.08.2008 | | Rubriik: Määratlemata

Täna tähistatakse Tori sõjameeste mälestuskirikus (fotol) Eesti taas­iseseisvumis­päeva piduliku jumalateenistusega.
Keskpäeval algaval traditsioonilisel taasiseseisvumispäeva jumalateenistusel teenivad koguduse hooldajaõpetaja Tõnu Taremaa, emeriitpeakaplan Tõnis Nõmmik ja Pärnumaa maleva kaplan Edard Kakko (EEKBKL). Kaasa teenib Eesti kaitseväe orkester. Jumalateenistusel osaleb ka erukolonelleitnant Einar Laigna.
Pärast jumalateenistust kogunetakse kiriku kõrval paikneva Püha Jüri ratsamonumendi juurde, kus kõnedes ja palvetes mõeldakse Eesti meestele, kes viibivad praegu missioonidel, mälestatakse langenuid ning palvetatakse Gruusia sõjas hukkunute ja kannatanute eest. Samas saavad militaarhuvilised vaadata käsirelvade näitust.
Pärastlõunal jätkuvad Tori valla korraldatud rahvaüritused: hobusekasvanduse ratsaplatsil esitletakse Eesti armee kunagist ratsavormi, vallamaja aasal annavad kontserdi Chalice ja Jürmo Eespere ning ansambel Robirohi.
Koguduse juhatuse esimees Jüri Kask kinnitas Eesti Kirikule, et üritused on valla ja koguduse koostöö, taasiseseisvumispäeva tähistamine Tori sõjameeste mälestuskirikus on juba aastaid kestnud ühine traditsioon.
EK

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)