Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Taas viipekeelne leeriõnnistus

13.04.2010 | | Rubriik: Kirikuelu, Uudised

Kai Kübar on leeritunnistuse kätte saanud. ErakoguTallinna Püha Vaimu kirikus sai viipekeelse Sakariase osakoguduse jumalateenistusel leeriõnnistuse üks leerilaps.
«Viimati leeritasime viipekeelse leerilapse ülemöödunud aastal ja tõenäoliselt ka sel aastal rohkem juurde ei tule. Leerigruppe tuleb suhteliselt harva, kuna põhiseltskond on leeris käinud, kui aga mõni noor soovi avaldab, võtame ta rõõmuga vastu,» sõnas õpetaja Tiiu Hermat, kes on koguduses viipekeelset tööd juhtinud 15 aastat.
Hermati sõnul olid viipekeelse töö algusaastad väga head, kuid praegu tuleb tööd teha püsimajäämise nimel. «Mul on hea meel, kui suudame olemasoleva säilitada, laienemine polegi plaanis.Eestis pole kurte väga palju.»
Peale Tallinna on Hermati hinnangul kõige suurem vajadus viipekeelse töö järele Tartus ja Viljandis. «Hea meelega koolitaks kellegi välja, kuid kahjuks pole inimesi, kes seda tööd teha tahaksid, ja vahendeid maksmiseks. Jumalateenistuste tõlkimine viipekeelde on raske töö, sest tõlkida tuleb ka koraale ja muusikapalu. Ideaalis peaks liturgiat kohandama viipekeelse koguduse vajadustega. Seal on mitmeid eripärasid, kas või see, et silmad väsivad.»
Seni toimuvad ainsad viipekeelsed teenistused Tallinna Püha Vaimu kirikus.
Merje Talvik

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)