Esileht » Arvamused » Arvamus »

Taas uus algus

03.12.2003 | | Rubriik: Arvamus, Juhtkiri

Eelmise pühapäevaga algas uus advendiaeg. See on nagu uue elu algus meie elus. Taas tuletatakse meelde Teda, kes on meie ellu tulemas.
Meie tähelepanu läheb väga kergesti peamiselt kõrvalistele asjadele. Meie tähelepanu ei köida mitte ainult tühised asjad, vaid palju enam köidavad meie meeli üldiselt tunnustatud tähtsad asjad. Möödunud Kirikukogu arutas kiriku järgmise aasta eelarvet, murdis pead kiriku uue põhikirja kallal, mõlgutas mõtteid töötegijate tunnustamise vajadusest, tunnustas tublisid kirjastuse vallas, jagas haridustöötajate muresid ja võttis teatavaks piiskoppide valimise korraldamise. See kõik on kiriku elu korraldamiseks ääretult vajalik.
Õnneks ei ole see siiski kõige tähtsam ja nende otsuste kvaliteedist ei tõuse ega lange kirik. Kiriku Issand on oma rahvast kandnud headel ja halbadel aegadel, põhikirjaga ja ilma põhikirjata, rikkuses ja vaesuses. Kiriku elu on Jeesuses Kristuses.
Ilmselt on vaja meile taas meelde tuletada, vaata, sinu Kuningas tuleb, Ta on sulle väga lähedal.
Oleme vahel nagu poisikesed, kes on leidnud mõne mündi ja nüüd ei saa silmi enam maast lahti. Pilk tuleb tõsta üles. Nii kõrgele, et näha on vaid Õnnistegija Jeesus, siis on kõiki teisi eluks vajalikke asju lihtne lahendada.
Õnnistatud uut kirikuaastat!
Joel Luhamets, assessor

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)